Mısır bahane, duygu sömürüsü şahane

Mısır bahane, duygu sömürüsü şahane
Tayyip Erdoğan yandaş Ülke TV'de yandaş gazetecilerin sorularını cevapladı

Tayyip Erdoğan, Ülke TV'de yayınlanan Sıradışı programına katıldı. Program bol duygu istismarlı, bol sulu bir şekilde yandaş gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazeteciler ortaladı, Erdoğan golü attı.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından kesitler

"OPERASYON MERAKLISI DEĞİLİZ"

PKK ile yürüttükleri "süreç" hakkında konuşan Erdoğan "askerimiz güvenlik güçlerimiz hazmedilemeyen olaylara katlanarak operasyon yapmadılar." dedi.

Erdoğan'ın PKK'nın sözde çekilme sürecine ilişkin açıklamaları şöyle:

Sınırdışı meselesi gündeme geldi. Eşbaşkanlardan birisi sınır dışına çıkıldı dedi, ben çıkanların oranı yüzde 15 dolayındadır dedim, Onlar da bunu teyid etti. Ben son olarak bu oranın yüzde 20 olduğunu söyledim. Çıkanların durumları da önemlidir. Onlara göre çıkış bitti diyorlar ama böyle birşey yok. Biz hiçbir şekilde tarih vermedik. Çıkış tamamlandığı andan itibaren benim askerimin polisimin operasyon yapma dertleri yok. 8 aydır bir sukunet var. Bu tür şeyler olmadığı için de askerimiz güvenlik güçlerimiz hazmedilemeyen olaylara katlanarak operasyon yapmadılar. Önümüzdeki Mart ayında seçimler var vatandaş hür bir şekilde seçime gitsin, silahların gölgesinde oy kullanma olmasın. Kime ne söz verdiysek çıksın açıklasınlar. Nerede söz vermişiz onu da açıklasınlar. İmralı ile ilgili BDP'den gelen talepleri milletvekilleri olduğu gerekçesiyle hoşgörü ile kabul edip müsaade ettik. Sınır geçişler tamamlanmadıkça güvenlik güçleri istim üzerindedir. Ama operasyon meraklısı değiliz.

CANLI YAYINDA OSCARLIK PERFORMANS

Müthiş bir ağlama performansı sergileyen Erdoğan, "Esma'nın yaşadıklarıına bakınca kendi yaşadıklarım gözümün önüne geliyor." dedi.

Mektubun adeta önceden hazılanmış bir "mizansen"in parçası gibi programın belli bölümünde okunması ve Erdoğan'ın da "hüngür hüngür" ağlaması ise oldukça dikkat çekiciydi!

İzleyenler ise Erdoğan'ın gözyaşlarına şu sözlerle tepki gösterdi:

-Artık 24 saat ağlasan mağdura yatsan da sen gidicisin...seni deliğe süpürdüler...dönüşün yok.

-Gösteri müslümanı! Anca, sana oy veren müritlerini kandırırsın.

-6 GENCİMİZ BU TOPRAKLARDA YAŞAMLARININ BAHARINDA ÖLDÜÜÜÜ....NE DENDİ? POLİS DESTAN YAZDI!!!

-timsah gözyaslari dökuyor bazi cahileri kandiriyor alismis cunku sömurmeyi iyi biliyor insanarin aklina fikrini calmayi iyi deyerlendriyor

-Reyhanlıda ölen vatandaşların arkasındanda keşke ağlasa idin..

-daha cok agliyacan sen, timzah gozyaslari bunlar.

-sen ülkendeki ölen masum gençler için ağlama sen dünyadaki ölen masum Türkler için ağlama sen vatandaşın için üzülme ağlama üstüne milletin anasını ağlat millete ananıda al git diye fırça at

(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com