Mısır karıştı

Mısır karıştı
Mısır'da, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) aleyhine yapılan gösteride çıkan çatışmada şu ana kadar 110 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kahire'deki El-Munira Devlet Hastanesi'nin müdürü Muhammed Şevki, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin destekçileri ve karşıtları arasında çıkan çatışmada, çoğu yüzünden ve kafasından yaralanan 110 kişinin tedavi altına alındığını belirtti.

Bu arada, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi karşıtı sloganlar atan bir grubun, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) taraftarlarına ait iki otobüsü ateşe verdiği bildirildi.

AA muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, otobüsler Tahrir Meydanı'na geldiğinde, karşıt grubun saldırısına uğradı.

Görgü tanıkları, grubun zorla otobüslere binmeye çalıştığını, engelle karşılaşınca araçları ateşe verdiklerini belirtti.

İtfaiyenin olay yerine gelmesine de engel olmaya çalışan grubun müdahalesine rağmen otobüslerdeki yangın söndürüldü.

Tahrir Meydanı'nda, cuma namazı sonrası, "Deve savaşı" adı verilen davanın sanıklarının serbest bırakılmasının protesto edildiği gösteriler taşlı sopalı çatışmaya dönüşmüştü.

Mısır İçişleri Bakanlığı, başkent Kahire'de cuma namazından sonra başlayan gösterilere katılanlara Tahrir Meydanı'nı boşaltmaları çağrısında bulundu.

Bakanlık, Mısır resmi haber ajansı aracılığıyla farklı siyasi hareketlere mensup kişilere, gösterilerine son vererek Tahrir Meydanı'nı boşaltmaları ve provokatörlere fırsat vermemeleri çağrısı yaptı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com