Mısır tohumu yiyen keçiler öldü

Mısır tohumu yiyen keçiler öldü
İzmir'de, hayvancılık yaparak geçimini sağlayan 62 yaşındaki Mustafa Bucurgat, 8 sağmal maltız cins keçisinin mısır tohumlarını yedikten sonra zehirlenerek telef olduğunu söyledi.
Olay, İzmir'in Torbalı ilçesi Yeniköy Kabacakırı mevkiinde meydana geldi. Mustafa Bucurgat, akşam saatlerinde otlamaya çıkardığı keçilerinin kimliği belirsiz kişi veya kişilerce atılan mısır tohumlarını yediğini gördü. Görür görmez müdahale eden Bucurgat, keçilerin tohumların büyük bir bölümünü yediğini fark etti. Tohumları yiyen 8 keçi, can çekişerek can verdi. Keçi başına 2 kilo süt aldığını, bu nedenle 16 kilogram süt zararı olduğunu ifade eden Bucurgat, yetkililerin kendisine destek vermelerini istedi.
 
MÜDAHALEDE GEÇ KALDI
 
Emekli olabilmek için bankadan çektiği krediyi yetiştirdiği keçilerinin sütünden elde ettiği gelirle ödediğini ifade eden Bucurgat, şimdi ne yapacağını bilmediğini anlattı. Beş yıldır hayvancılık yaptığını söyleyen Bucurgat, “25 keçim vardı. Her akşam merada hayvanlarımı otlatıp dağa çıkıyorum. Geçen akşam yine keçilerimi otlatmaya çıkmıştım. Kabacakırı mevkiine geldiğim sırada hayvanlarımın bir yerde toplanıp bir şey yediklerini gördüm. Şüphelenip hemen kovaladım. Ancak ben hayvanları kaçırana kadar tohumdan yiyenler teker teker ölmeye başladı. Elimden hiçbir şey gelmedi. Hepsinin can verişini izledim” dedi. 
 
Keçilerinin yeni doğum yaptığını, birçoğunun arkalarında oğlak bıraktığını ifade eden Bucurgat, şimdi onlara nasıl bakacağını bilmediğini söyledi.
 
Başka bir işinin olmadığını ve keçilerine güvenerek bankadan emekli olmak için kredi çektiğini dile getiren talihsiz çiftçi, şikayette bulunmasına rağmen yetkililerin işlem yapmadığını iddia etti. Bucurgat, yetkili müdürlüğe şikayette bulunduğunu anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Gelip tutanak bile tutmadılar. Müdürlüğe bağlı veterinerin gelip inceleme yapması gerekirdi. Ben bu hayvanları kendim mi zehirledim? Tohumlar burada duruyor. Yetkililer gelip numune alsınlar” 
 
Hayvanlarının besili olduğunu ve bir daha yenilerini alma imkânının bulunmadığını belirten Mustafa Bucurgat, günlük hayvan başına iki kilogram civarında süt aldığını, hayvanlarını kaybettiği için 16 kilogram sütten mahrum kaldığını belirterek, yetkililerin kendisine sahip çıkmasını istedi. (EAK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com