Mısır’da 5 günde 51 kişi öldü

Mısır’da 5 günde 51 kişi öldü
Mısır'da devrimin ikinci yıl dönümünde ve Port Said davasında 21 sanık hakkında verilen idam kararının ardından başlayan şiddet olaylarının 5. gününde ölü sayısının 51'e yükseldiği bildirildi.

Ülke genelinde 5 gündür devam eden şiddet olaylarında ölü sayısı 51'e yükselirken, yaralı sayısı 1500'ün üzerine çıktı.
 
Başkent Kahire'de yabancı misyonların ve uluslararası kuruluşların yer aldığı Nil Kurniş'te göstericilerle polis çatıştı. Polis, taş atan göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti.
 
Nil nehri üzerindeki 6 Ekim köprüsünü bir süre trafiğe kapatan göstericiler burada da polisle karşı karşıya geldi. Bir otomobili yakan göstericilere polis göz yaşartıcı bombayla müdahalede bulundu.
 
Tahrir Meydanı'nda da akşam saatlerinde göstericilerle Mursi taraftarları arasında sürtüşmeler yaşandı. Polis olaya müdahalede bulunarak tarafları ayırdı.
 
Süveyş ilinde sokağa çıkma yasağına aldırış etmeyen yüzlerce gösterici sokaklara döküldü. Erbain Meydanı'nda toplanan göstericiler de sokağa çıkma yasağını protesto etti.
 
Nil deltasının kuzeyindeki Kefr eş-Şeyh kentinde güvenlik güçleri ve protestocular arasında çıkan çatışmalarda ise 128 kişinin yaralandığı, 12 göstericinin gözaltına alındığı bildirildi.
 
Bu arada Mısır İçişleri Bakanlığı, Port Said Hapishanesi ve Emniyet Müdürlüğü'ne gerçek silahlarla saldırı gerçekleştiren 15 kişinin gözaltına alındığını, şahısların üzerinde tabanca ele geçirildiği belirtildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com