Mısır'da 528 kişinin idama mahkum edilmesi

Mısırda 528 kişinin idama mahkum edilmesi
Kütahya'da sivil toplum kuruluşları Mısır'daki idam kararlarını protesto etti

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Mısır Halkı İle Dayanışma Platformu öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşu üyeleri, Mısır'da 528 kişinin idama mahkum edilmesi kararını protesto etti.

Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Karagöz Camisi önünde toplanan grup, idamları kınayan çeşitli pankartlar açıp, sloganlar attı.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından grup adına açıklama yapan Kütahya İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Başkanı Mustafa Önsay, ümmet bilinciyle donanmış zihinler olarak Müslümanların yaşadıkları tüm coğrafyalarda maruz kaldıkları zulmü, acıyı hissettiklerini ve bütün mazlumların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Allah'ın emri olarak bütün Müslümanların kardeş olduğunu ve kardeşlerin birbirini sevmekte, acımakta ve gözetmekte tek vücut olduklarını belirten Önsay, şunları kaydetti:

"Mısırda seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşleri hedef alan, Sisi cuntasının düzmece mahkemesi Müslümanlar ile ilgili kararını açıkladı. Bu utanç verici kararı kınıyor ve kabul edilemez olduğunu bildiriyoruz. ABD ve İsrail’in başını çektiği batılı emperyalistlerin ve onların Ortadoğu’daki kuklalarının desteğini alan darbeciler, İhvan’ı yasaklayıp bütün liderlerini ve binlerce üyesini cezaevlerine doldurarak direnişi kırmayı, İhvanı yok etmeyi hayal etmekteler. Benzer bir süreci burada bizim ülkemizde de işletmek istediler. 17 aralık ve 25 aralıkta bu ülkede olanlar, Tayyib Erdoğan’ın, ekibinin ve sonuçta Türkiye’nin 'terörist devlet' olduğunu tüm dünya kamuoyunca benimsenmesine yönelikti. Tırları bunun için durdurdular. Halkımız seçimlerde bu oyunu bozmayı başardı. Tüm ümmet coğrafyasının sesi, soluğu olma görevini yüz yıl sonra tekrar üstlenmenin heyecanını yaşayan bizler, hükümetimizden, Başbakanımızdan gerekli girişimleri yapmasını bekliyor ve yapacağı her türlü girişimi ve kararı her şeyimizle desteklemeye söz veriyoruz. Cinayet şebekesi cuntacıların, işlediği katliamlarda şehid düşen kardeşlerimizin şehadetlerinin alemlerin Rabbi olan Allah katında kabul edilmesini, yüceler yücesi Rabbimiz'den bir kez daha niyaz ediyoruz.''

Grup, yapılan duanın ardından dağıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com