Mısır'da balon faciası: 19 ölü

Mısır'da balon faciası: 19 ölü
Mısır’da turistleri taşıyan bir balonun düşmesi sonucu 19 kişi hayatını kaybetti. Bir turist ve balonun pilotu ise kurtuldu.

Mısır'ın başkenti Kahire'nin 500 kilometre güneyindeki turistik Luksor kentinde bugün balon faciası yaşandı. 20 turist ve bir pilotun içinde bulunduğu balon, havalandıktan kısa bir süre sonra gaz sıkışması sonucu düştü.

Kazada turistlerden 19’u yaşamını yitirdi. Bir turist ve pilotun ise kurtulduğu belirtildi. Mısır'da daha önce de benzer bir kaza yaşanmıştı.

Luksor valisi Ezat Saad, balonda 9 Hong Kong, 4 Japon, 2 Belçikalı, 2 Fransız, 2 İngiliz ve 1 Mısırlı turistin bulunduğunu açıkladı. Saad, Mısır vatandaşı balon pilotunun yüzde 70 yanıkla hastaneye kaldırıldığını söyledi.

NEDEN GAZ SIKIŞMASI

Mısır'daki balon şirketinin sözcüsü Ahmed Abud da, 300 metre yükseklikte meydana gelen kazaya gaz sıkışmasının neden olduğunu söyledi.

Kazada hayatını kaybeden turistlerin uyruklarıyla ilgili kesin bilgileri olmadığını belirten Abud, "Balonda birçok ülkeden turistler vardı" dedi.

MISIR TARLASINA DÜŞTÜ

Görgü tanıkları, balonun mısır tarlasına düştüğünü, hayatını kaybeden turistlerin ceset torbalarına konulduğunu belirtti. Kazaya müdahale eden Mısırlı doktorlar da, şu ana kadar 14 cesede ulaştıklarını açıkladı.

Mısırlı yetkililer kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Mısır'ın başkenti Kahire'nin 500 kilometre güneyindeki Luksor, ülkenin en önemli turistik bölgelerinden biri.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com