Mısır'da flaş karar!

Mısır'da flaş karar!
2 basın toplantısını da iptal ettiler! İşte nedeni!

Mısır'da, "Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak" Hareketi, güvenlik gerekçesiyle yapmayı planladığı 2 basın toplantısını iptal etti.

Mısır'da, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın başını çektiği, "Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi", güvenlik gerekçesiyle yapmayı planladığı 2 basın toplantısını iptal etti.

Hareket'ten yapılan açıklamada, başkent Kahire'nin El-Cedide bölgesindeki Roksi Meydanı'nda "Keskin nişancıların olduğu ve göstericilerin güvenliği"nin sağlanamayabileceği gerekçesiyle daha önce bu bölgede yapılması kararlaştırılan 2 basın toplantısının iptal edildiği duyuruldu.

Açıklamada ayrıca darbe karşıtlarından, güvenlik güçleri ve "Baltacı" adı verilen suç gruplarının saldırılarına hedef olmamaları için, düzenlenen gösterilerde hareket halinde olmaları da istendi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi, dün yaptığı açıkalamda, Roksi Meydanı'na 3, Anayasa Mahkemesi'ne de 6 ayrı noktadan, gösteri yürüyüşü düzenleneceği ve bu yürüyüşlerin ardından basın toplantısı yapılacağı duyurulmuştu.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com