Mısır’da kanlı yıldönümü

Mısır’da kanlı yıldönümü
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 2. yıl dönümünde polisler ile göstericiler arasındaki olaylarda 7 kişi öldü, 456 kişi yaralandı.

Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 2. yıl dönümünde ülke genelinde polisle göstericiler arasında yaşanan şiddet olayları devam ediyor.

Kahire yakınında Suveys ilinde göstericiler polisle çatışarak, valilik binasını ele geçirdi ve bazı odaları ateşe verdi. Güvenlik güçleri binayı terk ederken, göstericiler Suveys'i ''kurtarılmış bölge'' ilan etti.
 
Sağlık Bakanlığı, meydana gelen olaylarda 7 kişinin öldüğünü, 456 kişinin yaralandığını bildirdi.
 
Suveys Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulmunim Salim, tedavi altına alınan yaralı sayısının 52 olduğunu, kurşunla yaralanan 1 askerin durumunun ağır olduğunu söyledi.
 
Kahire'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı da şiddetten nasibini aldı. Göstericiler sarayın yakınında ateş yaktı, saraya taş ve molotof kokteylleri attı. Polis göz yaşartıcı bombayla müdahale etti.
 
İsmailiye ve El-Mahalla illerindeki valilik binalarına da giren göstericiler, binalardaki evrakı yakıp ofis aletlerini parçaladı.  El-Garbiye ilinde de valilik binasına molotof kokteylleriyle saldıran göstericilere polis göz yaşartıcı bombayla müdahalede bulundu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com