"Mısır'daki asıl gerçekler" konferansı

Mısırdaki asıl gerçekler konferansı
Mısır'da darbeyle feshedilen parlamentonun üyesi Raşit:

KIRKLARELİ (AA) - Mısır'da darbeyle feshedilen parlamentonun üyesi Adil Raşit, "Allah'ın izniyle hiçbir şey Sisi'yi kurtaramayacak. Kurtuluşun gemisi, yakında olacak" dedi.

Raşit, Kırklareli Üniversitesi Yenilikçi Gençlik Kulübü’nce düzenlenen "Mısır’daki asıl gerçekler" konferansta yaptığı konuşmada, Mısır'daki olayların karşısında Türkiye'nin bu mücadelede hakkı tutmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Mısır'da 10 aydır askeri darbenin sürdüğünü vurgulayan Raşit, "İnsanlar Mısır’da sokağa çıktı ve gece gündüz sokakta kaldı. Yani öleceğini bilen gençler, kadınlar bile sokağa çıktı. Bu darbede 5 bin kişi şehit oldu Mısır'da. 25 bin kişi hapiste, 25 bin yaralı var. Ama bütün bunlara rağmen yine her gün sokağa çıkılıyor" diye konuştu.

Darbenin ardından meclisin kapatıldığını ve milletvekillerinin hapse atıldığını, bir çoğunun öldürüldüğünü ifade eden Raşit, şunları kaydetti:

"Mısır'daki kardeşlerimiz sizden çok yardım bekliyor. Nihayet Allah bize zaferi gösterecek. Biz can verdik, şehit verdik arkadaşlarımız hapiste, benim gibi sürgünde. Elimizde bir şey kalmadı. Hz. Nuh'un oğlu; 'dağa sığınacağım, sudan kurtulmak için' demişti. Sisi de 'sokaktaki insanı kurtarmak için Amerika'ya ya da İsrail’e sığınıyorum, idamları vermek için yargıya sığınıyorum, hakkı karartmak için basına sığınıyorum, korunmak için orduya sığınıyorum' diyor. Allah'ın izniyle hiçbir şey Sisi'yi kurtaramayacak. Kurtuluşun gemisi, yakında olacak. Zaferin ışığını Türkiye’den görüyorum."

Askeri darbenin en kısa sürede biteceğine inandığını belirten Raşit, Mısır'da istikrarın yeniden oluşturulacağını kaydetti.

Araştırmacı-yazar Ahmet Yusuf da Mısır'da yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Konuşmaların ardından Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Mısır'da darbeyle feshedilen parlamentonun üyesi Adil Raşit'e plaket verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com