“Mısır'daki darbeyi tüm Avrupa hiçbir şey yokmuş gibi izlemekte”

“Mısır'daki darbeyi tüm Avrupa  hiçbir şey yokmuş gibi izlemekte”
CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Gül, Mısırdaki darba rejimi stratejisini, güvenlik ve terör üzerinden yürütmeye devam etmekte olduğunu söyledi.
Gül, “Burada yaşanan darbeci katliamları tüm Avrupa hiçbir şey yokmuş gibi izlemekte. Burada yaşananları görmezden gelip, emperyalizmin “Vahşi Batısı” olarak yarınki tarihe geçeceklerdir.”dedi.

Gül açıklamasına şöyle devam etti:

“Suriye’de yaşananları at gözlüğü ile seyreden ve buradaki insanların kimyasallarla yok edilmesine hiç ses çıkarmayan ABD ve AB ülkeleri hangi demokrasiden hangi insan haklarından bahsedebilirler.10 yıl önce Kimyasal silah bulundurduğu gerekçesiyle, ABD Irak’a çok kapsamlı bir harekat yaptı, ne için demokrasi, insan hakları ve özgür bir ülke yaratmak için. Yıllar sonra bu iddiaların doğru olmadığı CIA başkanı tarafından itiraf edildi. Fakat her gün onlarca insanın öldüğü bu ülkeye ne demokrasi nede özgürlük geldi. Sadece bu ülkeni iç savaşa sürüklenmesine, ülkenin bütünlüğü yok edilmesinden ibaret olduğu anlaşılmıştır.
 
Yurdumuzun Güneydoğusunda da tuhaf şeyler oluyor. Barış süreci dedikleri süreç, aslında terör örgütüne zaman kazandırmak, dinlenmek ve örgüte eleman sağlanmak, aynı zamanda yurdumuzu iç savaş sathına sürüklemek stratejileri yapılmaktadır.Görsel medyamızın hiç dile getirmediği hareketliliği Gazeteci Gültekin Avcı’nın yazısında bulabilirsiniz.
 
Şöyle diyor, Faraşin’de toplanan yirmi beş bin kişi arasından 1500 den fazla kişi “milis” olarak atanmış ve eğitimleri verilmiş hazır durumda bekletilmektedir. Faraşin’de milisler örgüt içinde iç savaşa hazırlandıkları, çözüm süreci bittiğinde derhal iç savaş başlayacağını, savaş başlayınca ağır silahların kullanılması için pikap araçların derhal getirilmesi planlamaları içerisinde olduğunu yazısından öğrenmiş oluyoruz.”Gül, son olarak  tek dileğinin, emperyalist ülkelerin yurdumuzda oynamak istediği oyun boşa çıkması olduğunu bildirdi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com