Mısır'daki Karışıklık, NTV'yi de Karıştırdı!

Mısır'daki Karışıklık, NTV'yi de Karıştırdı!
Mısır'daki isyanın tartışıldığı NTV ekranlarında Seyfettin Gürsel ve Nurşen Mazıcı birbirine girdi.

Mısır'daki ayaklanma NTV ekranlarını da karıştırdı. Hüsnü Mübarek'in açıklamasının tartışıldığı program ateşli bir polemiğe sahne oldu.

Prof. Dr. Nurşen Mazıcı Mısır'daki ayaklanmadan kaygı duyduğunu söyleyerek tartışmanın fitilini ateşledi. Mübarek'e alternatif olarak iktidara gelecek İslami bir yönetimin daha kötü olacağını iddia eden Mazıcı, 'ben bu ayaklanmadan dolayı çok da heyecanlanamıyorum' dedi.

Mazıcı'nın sözleri karşısında adeta çılgına dönen Seyfettin Gürel 'Arapları neden küçümsüyorsunuz? Biz anamızın karnında mı öğrendik demokrasiyi' dedi. Tartışmaya Cumhuriyet yazarı Ali Sirmen de dahil olarak Gürel'i 'cumhuriyet düşmanı' olmakla suçladı.

Nurşen Mazıcı:
Bizim demokrasimiz 60 yıl ilerde. 60 yıldır seçim yapıyoruz. Mısır'da örgütlü bir toplum yok. Meslek örgütleri, sendikalar, medya gibi baskı grupları yok.

Seyfettin Gürel: İslami yönetim geleceğine Mübarek mi kalsın iktidarda diyorsunuz? Arapları neden küçümsüyorsunuz ki? Bizim demokrasimiz çok mu gelişkin sanki. Bakın Güneydoğu'da topraktan cesetler fışkırıyor. O kadar faili meçhul cinayet varken hangi ileri demokrasiden söz edeceğiz ve Arapları küçümseme hakkına sahip olacağız?

NTV'DEKİ O ANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com