''Mısır'ı Kınıyoruz''

''Mısır'ı Kınıyoruz''
AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında Mısır üzerinden Gazze'ye yapılacak yardımın Mısır Devleti tarafından engelenmesine bir anlam veremediklerini belirterek, Mısır Hükümetini bu anlamsız ambargodan dolayı kındıklarını açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında Mısır üzerinden Gazze'ye yapılacak yardımın Mısır Devleti tarafından engelenmesine bir anlam veremediklerini belirterek, Mısır Hükümetini bu anlamsız ambargodan dolayı kındıklarını açıkladı.
AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında yaklaşık bir yıl önce 27 Aralık'ta İsrail Devleti'nin uzun yıllar boyunca ambargo altında tuttuğu Gazze şehrine insanlık dışı bir yaklaşımla saldırılarda buluduğunu ve binlerce mazlum Gazzeliyi acımasızca öldürdüklerini belirterek, İsrail Devleti'ni bu acımızsız hareketlerinden dolayı kınadıklarını vurguladı. Saraçoğlu o dönemde bu acımasızlığı karşı en anlamlı tavrı Türk halkı ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin gösterdiğinin altını çizdi.
Saraçoğlu son olarak İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde 15 Aralık 2009'da İngiltere'den yola çıkan bir yardım konvoyu Türkiye üzerinden Gaazze'ye ulaşmak için hareket ettiğini belirterek, buradaki amacın Gazze halkına araç, ilaç ve tıbbi malzeme gibi yardımları ulaştırmak olduğunu belirtti. Saraçoğlu, yardım konvoyunun yaklaşık olarak 10 farklı milletten oluştuğunu bu milletlerinde insanı duyarlılıklarını yitirmemiş yardımsever insanlardan meydana geldiğinin özellikle bilinmesi gerektiğini vurguladı. Saraçoğlu yaklaşık olarak Türkiye'den de bu yardım konvoyuna 200 civarında araçla katılımın sağlandığını ifade etti. Aynı zamanda katılımcılar arasında Kütahya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever'inde bulunduğunu belirten Ak Parti Kütahya İl Başkanı, Kütahyalılar olarak bu durumdan onur duyduklarını dile getirdi. Saraçoğlu: ''Bu konvoy altını çizerek söyleyelim tarihi bir insanlık konvoyudur. Adı üzerinde kardeşlik ve insani yardım konvoyu; tüm insanlığın üzerine vazgeçilmez bir görev olan mazlum Gazze halkına yardım ulaştırmak ve onlarla temasa geçerek yalnız olmadıklarını hatırlatmak üzere yola çıkmış bir konvoydur. Bizlerde bu konvoya bir temsilci katabilmiş olmanın onurunu taşımaktayız.'' dedi.
İl Başkanı bu kardeşlik konvoyunun Mısır'a gelinceye kadar geçtiği tüm ülkelerde sevgi gösterileri ile karşılandığını belirtti; ancak Mısır hükümetinin bu Kardeşilik ve Yardım Konvoyunu anlaşılması çok zor bir tavırla karşıladıklarını ve Gazze'ye geçişlerine izin vermediklerini belirterek, Mısır Hükümetinin konvoyun Akabr limanından geçişine izin vermemiş ve konvoyun limanda günlerce bekletilmesine neden olduğunu vurguladı. Saraçoğlu, bu süre içerisinde İlçe Başkanı Abdullah Atasever ile yaptıkları görüşmelerde görevlilerin çok zor şartlar altında geçişi beklediklerini öğrendiklerini ifade etti. Saraçoğlu, bir kaç gün önce Mısır polisinin Tarihi Kardeşlik ve İnsani yardım konvoyuna saldırdığını belirterek bu talihsiz saldırılarda ise 50'ye yakın yardımseverin yaralandığının altını çizdi.
Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu son olarak Mısır Hükümetini bu anlamsız hareketlerinden dolayı kınadıklarını belirtti.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com