Mısırlı'dan Cinsel Hayat Belgeseli!

Mısırlı'dan Cinsel Hayat Belgeseli!
Mısırlı yönetmen Amr Beyyumi cinsel hayatları belgesel yaptı.Mısırlı yönetmen, yöre halkının konuşamadığı cinsel yaşamla ilgili bir belgesel hazırladı..

Mısırlı yönetmen Amr Beyyumi, Arap dünyasında bir ilke imza atarak, 'Cinsel Konuşmalar' adlı bir belgesel film çekti. Şu ana kadar çeşitli sinema ve kültür merkezinde gösterime giren filmde, Mısırlıların konuşamadıkları ve tabu olarak gördükleri cinsel yaşamları psikolojik ve sosyolojik yönleriyle irdeleniyor. Gazete kupürleriyle başlayan belgeselde, Kahire sokaklarında sorular yöneltilen Mısırlılar, en çok cinsellikle ilgili soruları şaşkınlıkla karşılıyor ve sorulara 'ne, nasıl' gibi karşılıklar veriyor. 5 bölümden oluşan belgeselde, cinsellik konusunda uzman görüşlerine yer veriliyor ve halkın bu konudaki anlayışı ele alınıyor. Belgeselde Mısır halkının bir bölümü cinselliği 'doğal' görürken, bazıları 'bu konuyu konuşmanın bile haram olduğunu' savunuyor.

Arap dünyasında bir ilk
Yönetmen Amr Beyyumi, belgeselinin Arap dünyasında ve Mısır'da bir ilk olduğunu belirtti ve 'Önemli bir konuya dikkat çekerek, ülkede tabu olarak görülen cinsellikle ilgili halkın korkularının önemsiz olduğunu göstermeye çalıştım' dedi. Çalışmasının olumlu yankıları olduğunu kaydeden Beyyumi, halkın belgesele ilgi gösterdiğini, çünkü filmde herkesin ilgisini çeken bir konunun işlendiğini ifade etti.
 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com