Mit Elemanları Bakanlıklara Yerleştirilecek, Bürokratlar Yandı!

Mit Elemanları Bakanlıklara Yerleştirilecek, Bürokratlar Yandı!
Twitter fenomeni @fuatavni'den, MİT yasasıyla ilgili ilginç bir iddia geldi. O iddia gerçekse, Her bakanlığa MİT elemanları yerleştirilecek.

İddiaya göre, MİT elemanları bakanlıkların stratejik noktalarına yerleştirilecek. Bakanlar ve bürokratların her adımı takip edilecek. Usulsüz dinlemelere maruz kalacaklar. 


İşte o iddialar...

1. Muhaberat devletine doğru hızla ilerliyoruz. Fidan, BB'yle yaptığı son toplantıda Bakanlıklar'a MİT elemanı yerleştirme teklifi sundu.

2. Bakanlıkların bilgi işlem, strateji ve personel daireleri gibi önemli birimlerine Mit mensuplarını yerleştirme kararı alındı.

3. Bakanlıktaki memurlardan partizan olmayanlar, önemsiz yerlere kaydırılacak, biatçılar olanlar da istihbarata çalışacak.

4. Bakanlık ve bakanlar, kontrol altına alınacak bütün adımları MİT'e rapor edilecek. Haklarında usulsüz takipler ve dinlemeler yapılacak.

5. Hiçbir bakan ya da bürokrat hukusuzluğu şikayet edemeyecek. Çünkü bu işlevde kullanılanların MİT kalkanı olacak, soruşturulamayacaklar.

6. BB ve Dar Oligarklar'ın izni olmadan bakanlar yetkilerini kullanamayacak. Bakanlık göstermelik hale gelecek. Akçeli işler bölüştürülecek.

 7. Anlayacağınız, Yeni Mİt Yasası ile hükümet içindeki dar kadro devleti ele geçiriyor. Atanmışlar gibi seçilmişlerin de hükmü kalkıyor. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com