MİT fişlemesine Bakanlık’tan yanıt

MİT fişlemesine Bakanlık’tan yanıt
MİT’in vatandaşların özel hayatları ile ilgili bilgileri yasal olmayan yollardan elde ettiğine dair haber gündem bomba gibi düşmüştü. Ulaştırma Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama geldi.

Devletin önde gelen kurumları ile imzalanan gizli protokoller ile halkın MİT tarafından fişlendiği ortaya çıkmıştı.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bir gazete tarafından gündeme getirilen Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Türk Hava Yolları(THY), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve PTT gibi devlet kurumları ile gizli protokol imzalayarak, vatandaşların özel hayatlarına ilişkin bilgileri, istihbarat amaçlı elde ettiği yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı.
 
“ÖZEL HAYAT ANAYASA TEMİNATI ALTINDA”

 
Herkese açık olan ve olmayan bilgilerin belli olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım, “Kişinin özel hayatını ilgilendiren bilgiler, anayasa ile teminat altına alınmıştır. Ülke güvenliğini ilgilendiren konularda da kurumlar görev sınırları içerisinde gereken ne ise onu yaparlar. Bunun dışında bir işlem yapıldı ise bu suçtur. Protokol imzalandığı konusunda bilgim yok. Bir protokol vardır, yoktur demiyorum. Mekanizmayı anlatıyorum.” dedi. (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com