MİT kayıtları onu gösteriyor

MİT kayıtları onu gösteriyor
MİT, Mehmet Eymür ile Tarık Ümit arasındaki görüşme kayıtlarını savcılığa gönderdi

MİT, Mehmet Eymür ile Tarık Ümit arasındaki görüşme kayıtlarını savcılığa gönderdi. Tarık Ümit: İşadamlarını öldürdük, paraları Mehmet Ağar'a verdik.
 
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), özel yetkili Ankara savcıları Hakan Yüksel ile Mehmet Özgür'e, 1990'lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlere ilişkin önemli belgeler gönderdi. Eski MİT Kontr-Terör Daire Başkanı Mehmet Eymür, kaçırıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan MİT muhbiri Tarık Ümit ve MİT mensubu Zafer Balamir arasındaki görüşmelerin yer aldığı 13 sayfalık belgede, Kürt işadamları Savaş Buldan, Behçet Cantürk ve Fevzi Aslan'ın infazlarına ilişkin ilginç detaylar yer aldı.
 
KORKUT EKEN’İN HABERİ VARDI!
 
Taraf'ın ulaştığı belgelerin dökümünde, Cantürk, Buldan ve Aslan'ın infaz edildikten sonra üzerlerinde çıkan paraların dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar ile eski Özel Harekât Daire Başkanvekili ve Ergenekon davası sanığı İbrahim Şahin'e verildiği bilgisi yer aldı. Belgelerde ayrıca, cinayetlerden Ağar ve Şahin'in yanı sıra emekli Albay Korkut Eken'in de haberdar olduğu belirtildi.
 
Edinilen bilgilere göre, soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Mehmet Eymür'ün anlatımları üzerine özel yetkili savcılar, MİT'ten, Eymür'ün anlatımlarına ilişkin bilgi ve belgelerin dökümünü istedi. Talep üzerine MİT, savcılara, 21.12.2011 tarih ve 1556\497 sayılı bilgi talebine ilişkin bir yazı gönderdi. Yazıda, eski MİT mensupları Mehmet Eymür, Zafer Balamir ve Tarık Ümit arasında geçen görüşmelerin 13 sayfalık dökümleri yer aldı. Yazıda, Kürt işadamları Cantürk, Buldan ve Aslan'ın öldürülmesinden Ağar, Eken ve Şahin'in haberdar olduğu bilgisi var.
 
(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com