MİT Müsteşarı Fidan, HSYK’ya gitmiş

MİT Müsteşarı Fidan, HSYK’ya gitmiş
MİT Müsteşarı Fidan’ın HSYK binasına gittiği iddiası doğru çıktı.

Daha önce, “Yüzde 1000 gelmedi” diyen HSYK Başkanvekili Hamsici bu kez Fidan’ın Ergin’le kurul binasındaki ofisinde görüştüğünü söyledi. Görüşme 23 Kasım’da yapılmış…
 
BAKAN ERGİN’LE DE GÖRÜŞMÜŞ
 
Vatan gazetesinin haberine göre, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın geçen hafta HSYK (Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu) binasına yaptığı ziyarette, aynı zamanda kurulun başkanı da olan Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le görüştüğü ortaya çıktı.
 
Demokrat Yargı Derneği Genel Sekreteri ve Küçükçekmece hakimi Kemal Şahin, bir meslektaşının anlatımı üzerinden “MİT Müsteşarı, HSYK’yı ziyaret etti. HSYK’ya gelen bir hakim, MİT Müsteşarı’nın çıkışı gerekçe gösterilerek polis tarafından içeri sokulmadı ve kapıda bekletildi” iddiasını gündeme getirmişti. HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici ise önceki gün yaptığı açıklamada iddiayı yalanlamış ve “Yüzde 1000 gelmedi” demişti. Hamsici, dün ise, “Konuyu araştırdığını ve MİT Müsteşarı Fidan’ın Ergin’le, kurul binasındaki ofisinde görüştüğünü” söyledi.
 
HSYK tetkik hakimi Mustafa Arslan da hakim ve savcıların intranet üzerindeki yazışma grubunda, HSYK’nın Adalet Bakanlığı’na ait bir binayı kullandığına dikkat çekerek, MİT Müsteşarı’nın da aynı zamanda HSYK Başkanı olan Adalet Bakanı Ergin’le görüştüğünü açıkladı. Arslan, şunları kaydetti:
 
“NAHOŞ OLAY”
 
“Şu an HSYK ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’ne ait birimlerinin ve görevlilerinin bulunduğu (yakın süreye kadar bakanlığa ait başka birimlerde bulunuyordu) bina her ne kadar tabelasında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu yazsa da Adalet Bakanlığı’na ait bir bina olup bunun sonucu olarak da binanın güvenliği tamamen Adalet Bakanlığı’nın yetki ve sorumluluğundadır.
 
Yaşanan nahoş olaya gelecek olursak, görevlilerden aldığımız bilgilere göre, 23.11.2012 günü öğleden sonra MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kurul’un bulunduğu binada Adalet Bakanı, aynı zamanda HSYK Başkanı olan Sadullah Ergin’i kendisine tahsis edilen ‘Bakan odası’nda ziyarete geliyor ve sadece Sayın Ergin’le görüştükten sonra çıkmak üzere iken ve bir meslektaşımız binaya girmek üzereyken, binanın girişinde görevli bir polis memuru tarafından durduruluyor ve meslektaşımız MİT Müsteşarı çıktıktan sonra binaya giriş yapıyor. Binanın güvenliğinden sorumlu Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüşülerek yanlış yapan görevliyle ilgili gerekenin en kısa sürede yapılması ve diğer görevlilerin de özellikle Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarına karşı davranışlarında uyarılması ve eğitim verilmesi talep edilmiştir. “ (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com