MİT Müsteşarı Hakan Fidan da yargılanacak mı?

MİT Müsteşarı Hakan Fidan da yargılanacak mı?
Reyhanlı saldırısındaki sanıklar hakkında 52'şer kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.
Reyhanlı saldırısında bulundukları tespit edilen 19 kişi için davaya bakan Adana Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinde görevli Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman tarafından 52'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 130 kez 22'şer yıl ağır hapis cezası talep edildi.
 
115 sayfalık iddianamede olayın THKP-C Acilciler Grubu ve Suriye istihbaratı tarafından planlandığı, THKP-C Acilciler Grubu elebaşı Mihraç Ural'ın da eyleme bizzat katıldığı belirtilirken 19 kişi hakkında  "devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüsten" ağırlaştırılmış müebbet hapis,  52 kişinin ölümüne sebep olmaktan 52'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 130 kişiyi öldürmeye tam teşebbüsten 22'şer yıl hapis cezası istendi.
 
Reyhanlı saldırısında MİT'in ve istihbarat birimlerinin hatası olduğu kabül edilirken Hatay'da çalışan bazı MİT görevlilerinin yeri değiştirilmişti. Aynı şey emniyet müdürlüğünde de yaşanmıştı. Ancak bu zaafiyetten dolayı MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında savcılık iddianamesinde hiçbir bilgi yer almadı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com