MİT neden sessiz kalıyor?

MİT neden sessiz kalıyor?
Başta MİT olmak üzere devlet kurumları, Meclis’te kurulan komisyona, Sivas katliamı ve faili meçhul cinayetlerin de dahil olduğu 90’lı yıllarda yaşanan olaylara dair bilgi vermedi.

MİT, Türkiye’nin en karanlık dönemi olarak bilinen 1990’lı yıllarda işlenen siyasi ve faili meçhul cinayetler hakkında bilgisi olmadığını iddia etti.
 
TBMM, “Türkiye’de demokrasiye müdahale eden tüm darbe ve muhtıralar ile demokrasiyi işlevsiz kılan diğer bütün girişim ve süreçlerin tüm boyutları ile araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi” amacıyla araştırma komisyonu kurdu. Çalışmalar sırasında, devlet kurumlarından bilgi ve belgeler talep edildi. Fakat en kritik olaylar konusunda kurumlar cevap vermemeyi tercih etti.
 
Bunların başında MİT geliyor. MİT’in Türkiye’nin yıllardır üzerindeki sis perdesini kaldırmadığı 1990’lı yıllarda yaşanan olaylara ilişkin sessiz kalması dikkat çekiyor. MİT, Sivas ve Başbağlar olayları başta olmak üzere işlenen siyasi cinayetler konusunda talep edilen hiçbir bilgiyi Meclis’e vermedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com