'MİT teklifi seçim sonrasına kaldı' İddiası

'MİT teklifi seçim sonrasına kaldı' İddiası
CHP, MİT Teklifi'nin seçim sonrası önerisi AKP'ye yapıldı.Önerinin Başbakan Erdoğan'a yapıldığı ve cevabının beklendiğini söyledi.

İktidarla muhalefeti karşı karşıya getiren Milli İstihbarat Teşkilatı'yla ilgili teklif, seçim sonrasına kalabilir. İddiaya sebep olan gelişme dün Meclis'te yaşandı.

AKP  grup başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Mahir Ünal, dün Meclis Genel Kurulu'nda CHP grup başkanvekili Akif Hamzaçebi ile sürpriz bir görüşme yaşandı.Görüşmede, MİT yasasında muhalefetin tepki gösterdiği maddelerle ilgili değişiklik yapılması üstünde değerlendirme yapıldığı belirtildi.

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, AKP grup başkanvekillerine, ortamın gergin olduğunu belirterek "sıkı engelleme yapacağız" mesajı verdi.Hamzaçebi'nin, "Genel Kurul'da daha fazla gerginlik yaşanmasın. Dershaneler tasarısının ardından Meclis'i tatile sokalım. MİT yasasını seçimden sonra getirin" dediği öğrenildi.

Bunun üzerine, AKP grup başkanvekillerinin, durumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını ve ona göre karar alacaklarını ifade ettiği belirtiliyor. AKP grup yönetiminde de muhalefetin yoğun itirazları olan teklifin Genel Kurul görüşmeleri sırasında HSYK teklifinde olduğu gibi gerginlikler yaşanacağı ve seçim öncesinde böyle bir tartışmanın yanlış olacağı görüşünü dile getirmeye başladığı ifade ediliyor.

AKP grup başkanvekillerinin, Ankara'ya dönmesinin ardından Başbakan Erdoğan'la konuyu görüşmesi bekleniyor.Bazı AKP yetkilileri ise muhalefetle yapılan görüşme sonrasında oluşan olumlu havaya rağmen MİT teklifinde geri adım atılmayacağını belirtiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com