MİT, terörist başına adadan çıkış biletini verdi!

MİT, terörist başına adadan çıkış biletini verdi!
Fatih Altaylı bugünkü köşesinde, MİT'in Öcalan'a "adadan çıkış biletini" verdiğini yazıyor.

Fatih Altaylı, "İmralı ile yapılan görüşmeleri ve PKK'nın önce ateşkes, sonra silah bırakma sürecini içeriden takip eden, siyasal Kürt hareketi içindeki 'Türk' dostu"nun verdiği bilgilere dayandırdığı yazısında, Öcalan'ın çıkabilme amacına ulaştığının, şimdi ise halkın bunu yadırgamayacağı "gidebileceği bir yer oluşturma" gayretinde olduğunun altını çiziyor.
 
İşte Altaylı'nın (konunun içinden) dostunun verdiği bilgilere dayandırdığı bugünkü yazısının ilgili bölümleri;
 
“Hafıza, acıları unutmaya programlıdır
 
İmralı ile yapılan görüşmeleri ve PKK'nın önce ateşkes, sonra silah bırakma sürecini içeriden takip eden, siyasal Kürt hareketi içindeki "Türk" dostuma sordum. "PKK'nın silah bırakması karşılığında Öcalan'ın ev hapsine, sonra da tamamen özgürlüğüne kavuşacağına inananlar çoğunlukta. İmralı pazarlıklarında Öcalan'ın kendi geleceğiyle ilgili talebi ya da en azından beklentileri ne?" Bu sorunun yanıtını merak edenler çok. Merak etmeyenler ise "Bunun sonunda Öcalan serbest kalır" inancında olanlar.
 
Bütün bu gelişmeleri yakından ve içeriden takip eden dostumun nihai değerlendirmesi şöyle:,

"Aslında Öcalan, bu sorunun çözüm muhatabı oldu ve en önemli amacına ulaştı. Ve aslında şu anda MİT kendisine adadan çıkış biletini verdi. Mesele bu biletle vatanı bildiği Türkiye'ye gidip gidemeyeceği. Önce gideceği bir yer oluşturmalı. Şimdi bunun derdinde." (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli/818195-hafiza-acilari-unutmaya-programlidir

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com