MİT ve Emniyet Reyhanlı'da uyumuş!

MİT ve Emniyet Reyhanlı'da uyumuş!
MİT ve Emniyet'in Reyhanlı'daki çifte saldırı öncesinde bombalı saldırı düzenleneceğine ilişkin istihbarat aldığı bilgisi soru işaretleri yarattı. Gaziantep ve Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaşanan patlamalar öncesinde yine benzer haberler çıkmıştı.
Reyhanlı saldırısının ardından basında yine MİT ve Emniyet’in uyardığı haberleri çıktı. Hürriyet’te yer alan haberde MİT’in, Hatay saldırısından önce Suriye’nin Rakka kentinde 23 Nisan’da 3 otomobile bomba yüklendiğini ve şüphelilerin Türkiye’ye saldırı planladığını, bombacıların Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa’da üç ayrı sınır kapısını kullanabileceği istihbaratını yetkili makamlara ilettiği belirtildi. MİT’in bu bilgisi jandarma ve polisle de paylaşıldı. Bu araçlar, sınır kapılarına ihbar edildi.
 
Milliyet’te yer alan haberde ise Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi’nin, 9 Mayıs tarihli yazısında Emniyet birimlerini Suriye kaynaklı bombalı saldıralara karşı uyardığı ifade edildi. Haberde, Acilciler’in bomba yüklü 2 transit tip minibüsle eylem planladığı belirtildi. Araçların gizli bölmelerine 25-30 kiloluk paketler halinde toplam 1000 kilograma yakın C-3 bomba malzemesinin yerleştirildiği ve patlayıcıların Suriye’den Türkiye’ye sokulduğu bilgisi verildi. Reyhanlı patlamasından önce çıkan haberlerde yine Cilvegözü Sınır Kapısı’nda ikinci patlama olacağına dair istihbarat alındığı ifade edildi. (BCK)
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com