MİT yasa teklifi Cumartesi görüşülecek...

MİT yasa teklifi Cumartesi görüşülecek...
Siyasilerden MİT teklifi hakkında ilk yorumlar SANSÜRSÜZ HABER'de...

Dün gece aniden Meclis'e sunulan ve MİT yasasında değişiklikler yapacak olan teklifin, Cumartesi günü Meclis İçişleri Komisyonu'nda ele alınması bekleniyor.

POLİS DEVLETİ'NDEN İSTİHBARAT DEVLETİNE

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

"Başbakanın yolsuzluk operasyonunu örtmek için kullandığı Zırhlardan birisi de Mit yasasıdır. Eski  kadim dostu Esad ile yaptığı tatili hatırlamış olmalı ki apar kopar bu teklifi getirdi. Esad'a 'Esed' dedikten sonra Suriye'ye de 'El muhaberat'  devleti diyen Erdoğan, şimdi Esad'ınkinden daha ağırını getiriyor.  Bugünlerde Türkiye'de yaşayan herkes bir yere zimmetlenecek. Herkes ya TİB'e ya MİT'e  zimmetlenecek. Mit'e bir  yargı muafiyeti gelecek.  Ne TSK ne emniyet Genel Müdürlüğü ne Jandarma Genel Komutanlığı;  herkes sokakta yürürken 'Mit  benimle ilgili ne düşünüyor'  psikolojisi yaşamak zorunda kalacak.  Polis devletinden istihbarat devletine geçiş yapılıyor. Türkiye'de otoriter bir yönetim var denmeyecek artık   Türkiye'de resmen diktatörlükten  bahsedilecek. Otoriterlikten diktatörlüğe geçilecek. "

PKK'NIN TALEPLERİ YASAL ZEMİNE OTURTULACAK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin:

"Bugüne kadar AKP hükümetinin terör örgütü ile yürüttüğü gayrımeşru ve hiçbir yasal dayanağı olmayan münasebetleri, yine PKK çevrelerinin talepleri ile yasal bir zemine oturtulmaya çalışılmaktadır. Görüşmeleri Başbakan adına yürüten MİT ile ilgili yasa teklifinde “MİT mensupları görevlerini yerine getirirken ceza ve infaz kurumlarındaki tutuklu ve hükümlülerle önceden bilgi vermek suretiyle görüşebilir” hükmü, doğrudan teröristbaşı Apo ile yaptıkları çalışmalara yasal kılıf hazırlığını ifşa etmektedir. Tayyip Erdoğan hükümeti onca yolsuzluk iddiasında yaptığı gibi, vatana ihaneti tescilli bölücülerle temasını da yasalarla oynayarak örtmeye çalışmaktadır. Tayyip Erdoğan Meclis’te yasa çıkarmakla yaptığı işi kitabına uydurduğunu sanabilir ancak milletin vicdanındaki kirli görüntüsünü nasıl temizleyecektir? Bebek katiline terörist demeyi bile yasaklayan ve aynı masaya oturmaktan çekinmeyen Tayyip Erdoğan’ı Türk milleti asla affetmeyecektir."

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural:

"Mit'in hazırladığı kanun teklifi, 2 vekile imzalatılıp, dayatılıyor. Terör örgütlerini meşrulaştırma gayreti var. MİT'in yasadışı işlerinin deşifresini engelleme amacı var. MİT dokunulmaz,soruşturulmaz bir yapıya kavuşturulmak  isteniyor"

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü:

"Hükümetin genel siyasi eğilimini bildiğimize göre Başbakan’ın kendisinin her şeyin başına geçme isteği var. Türkiye Belediye Başkanı, Türkiye Yargı Başkanı gibi olma isteklerini bildiğimiz için Türkiye MİT Başkanı olmak da istemiştir. Piramitin başında kendinin olduğu bir hiyerarşinin oluşturulmaya çalışıldığını öngörüyoruz." (BBE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com