MİT Yasası Köşk'te... "Önümüzdeki Günlerde Siyasi İnfazlar Olabilir!"

MİT Yasası Köşk'te... "Önümüzdeki Günlerde Siyasi İnfazlar Olabilir!"
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan, Sansürsüz Haber'e konuştu. MİT yasasıyla ilgili endişelerini anlattı. "Bu tür yasalar, ihtiyaç hasıl olduğunda çıkarılır" dedi. Peki acaba Hükümetin bu dönemde neye ihtiyacı var?

ÖZEL | SANSURSUZHABER

MİT YASASI KÖŞK'TE...

Tartışmalı MİT Yasası, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi, onaylanmak üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Köşk'e gönderildi. Gül, yasası onaylar mı, bazı maddelerine çekince koyar mı onu yakında öğreneceğiz ancak MHP'li Lütfü Türkkan'ın endişeleri gerçekleşirse,  Türkiye'yi kaos bekliyor olacak...

"ÖNÜMÜZDEKİ BİR YIL İÇİNDE SİYASİ İNFAZLARA DİKKAT!"

"Önümüzdeki bir yıl  içinde, seçimlere kadar olacak süreçte siyasi infazlara dikkat etmek lazım. Muhaliflere yönelik bir çalışma yapabilir MİT.  Geçmişte bunun örneklerini gördük. Bu çalışma şu anda Başbakan Erdoğan'ı memnun etmiş olabilir ama  bundan sonraki süreçte aynı gücün bumerang gibi kendilerini yok edebileceğini de düşünmek lazım

"BUMERANG ETKİSİ OLACAK"

MİT Müsteşarı Hakan Fidan sahneye bir çıkar, herkese birden 'sahneden inin, oyun bitti!' diyebilir. Bu yasayla kendi canları da dahil olmak üzere,  herkesi MİT'e teslim ettiler. 

"MİT, İSTEDİĞİNİ ÖLDÜRÜR, İSTEDİĞİNİ YAŞATIR"

Bugün Türkiye'de birisi kalktı, bir devlet görevlisini, parlamentodaki birini öldürdü diyelim.  MİT de o kişi hakkında yazı yazdı, resmi olarak MİT'te çalışması, MİT'in kadrolu elemanı olması da gerekmiyor,  'bizim görevlimiz' dedi. İşte o zaman, bu adamı yargılayamıyorsunuz.   Milletvekili dokunulmazlığından daha fazla dokunulmazlığı var. Bunun anlamı ne; MİT, istediği adamı öldürür, istediğini yaşatır.

"BÖYLE YASALAR, İHTİYAÇ HASIL OLUNCA ÇIKAR!"

Bu tip yasalar, böyle ihtiyaçlar hasıl olduğunda ortaya çıkar. Böyle bir ihtiyaçtan dolayı doğduğunu düşünüyorum. Bundan sonra böyle bir haber duyarsak çok sürpriz değil bence. Güvenlik açısından çok sıkıntılı bir sürece giriyoruz. Zamanlamasını bilmiyorum ama 'birilerinin korkutulması gereken' her dönemde kullanılabilir. Ama en sonunda bumerang gibi kendilerine dönecektir, bundan hiç şüphem yok!

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com