MİT'çi Cinayetinde Yeni Gelişme!

MİT'çi Cinayetinde Yeni Gelişme!
MİT'çi, Tahsin Haluk Akter'in katil zanlıları Bodrum'a getirildi.

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi, Yalıkavak Beldesi'ndeki evinde, ensesinden vurulmuş halde cesedi bulunan emekli MİT'çi, 63 yaşındaki Tahsin Haluk Akter'in katil zanlısı olarak İstanbul'da yakalanan 63 yaşındaki Müfit Ali Tengiz ile savcılığa teslim olan 27 yaşındaki Tuğçe Yıldıran, Bodrum'a getirildi. İki şüpheli, Akter'in evindeki tatbikatın ardından adliyeye sevk edildi.

Emekli MİT mensubu, 1 çocuk babası Tahsin Haluk Akter, geçen 29 Mart'ta Yalıkavak Beldesi, Gerişaltı Mevkii'ndeki evinin küvetinde 3 gün önce ensesinden 3 kurşunla öldürülmüş halde bulundu. Jandarma soruşturma kapsamında Akter'in öldürüldüğü 26 Mart'ta, yakındaki bir marketin güvenlik kamerası görürtümlerinden evine 2 kadın ve çocukluk arkadaşı 'Kambur Ali' olarak tanınan MİT muhbiri Müfit Ali Tengiz ile geldiği belirledi. Jandarmanın beldede ifadesine başvurduğu kişilerde, Akter'in Tengiz ile sık görüştüğünü söylemesi üzerine jandarma soruşturmayı bu yönde derinleştirdi. Özel ekip oluşturan jandarma, ev ve işyerinde bulunmayan telefonlarına da yanıt vermeyen Müfit Ali Tengiz'in Akter'in 16 RB 052 plakalı otomobiliyle ilçe dışına çıktığını belirleyip, hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Görüntülerden eşkali belirlenen iki kadından biri olan 32 yaşındaki Duygu Demirtaş, geçen 6 Nisan'da İstanbul'da yakalanıp, Bodrum'a getirildi. Demirtaş, olay yerindeki tatbikatta Akter'i, Müfit Ali Tengiz'in öldürdüğünü ileri sürdü. Duygu Demirtaş, ifadesinde, birlikte yemek yediklerini belirtirken şöyle dedi:

"Yemeğin ardından Müfit Ali Tengiz'e, 'Benim ve yakınlarım hakkında bildiklerini anlatmaya, konuşmaya başlamışsın. Bu hayra alamet değil. Çok konuşan bu alemde susturulur, bilirsin' dedi. Aralarında tartışma çıktı. Tengiz, 'Kadınlar, siz 5 dakika dışarı çıkın, ben geliyorum' diyerek, bizi gönderdi. Dışarı çıkmamızdan sonra 2-3 el silah sesi duyduk. Daha sonra yanımıza gelen Müfit Ali Tengiz, 'Sesinizi çıkarmayın. Bu işi bitirdim. Konuşanın sonu böyle olur' diyerek, bizi tehdit etti. Olayın ardından Müfit Ali Tengiz ve arkadaşım Tuğçe Yıldıran ile İstanbul'a gittik. Korktuğumuz için kimseye bir şey söylemedik."

İKİNCİ KADIN TESLİM OLDU

Aranan kadınlardan Tuğçe Yıldırım, ise geçen 3 Mayıs'da İstanbul Fatih Adliyesi'ne teslim oldu. Götürüldüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde polislere cinayeti kendisinin işlediğini söyleyen Yıldırım, sevk edildiği adliyede tutuklanıp Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne konuldu.

BEYOĞLU'NDA KALDIĞI EVDE YAKALANDI

Çemberini iyice daralmasının ardından olayla ilgili aranan Müfit Ali Tengiz de bir gün sonra Beyoğlu'nda kaldığı eve polisin düzenlediği operasyonla yakalandı, Polisteki sorgusunda Akter'i, Tuğçe Yıldırım'ın kendisine sarkıntılık ettiği için öldürdüğünü ileri süren Müfit Ali Tengiz, sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.

Müfit Ali Tengiz ile sevgilisi olduğu ileri sürülen Tuğçe Yıldırım, dün öğle saatlerinde Bodrum'a getirildi. Tutuklu iki şüpheliye Akter'in Yayıkavak'taki evinde tatbikat yaptırıldı. Bugün ise iki şüpheli, birer saat arayla Bodrum Adliyesi'ne getirildi. Jandarma, şüphelilerin getirilişi sırasında adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Müfit Ali Tengiz, adliyede gazetecilerin “Akter'i siz mi öldürdünüz?” sorusuna, “Hayır, ben öldürmedim. Bir kadının öldürdüğünü duydum, sadece” diye yanıt verdi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com