MİT'çiyi gizlice beraat ettirdiler

MİT'çiyi gizlice beraat ettirdiler
Haksız mal varlığı edinmek iddiasıyla yargılanan MİT Müsteşar Yardımcısı Muhammed Dervişoğlu, yapılan gizli duruşmalar sonrasında beraat etti.
Yapılan bilirkişi incelemesi sonucunda MİT Müsteşar Yardımcısı Muhammed Dervişoğlu’nun mal varlığında usulsüzlük tespit edilmediğini belirten yargıç Mehmet Önder Kabasakal, gerekçeli kararında davanın imzasız ihbar e-postası ile açılmasına tepki gösterdi. Kabasakal, gerekçesinde “Sanık MİT Müsteşarlığı’nda üst düzey yöneticidir. Anayasal güvence altında bulunan hürriyetlerinin birtakım isnatlarla yıpratılması kişilere ve çalıştıkları kurumlara olan saygınlığı zedeleyebilir. İsimsiz ve adressiz bir ihbar mektubunun dayanaklarından öte bir delil söz konusu değildir” dedi.
 
Ankara Başsavcılığı, bir ihbar postası üzerine başlattığı soruşturmada, Dervişoğlu hakkında 323 bin lira tutarında haksız mal edinme ve bunları gizleme suçundan dava açmıştı. Dervişoğlu, gizli duruşmada yaptığı savunmada, “Konuyla ilgili MİT Teftiş Kurulu da soruşturma yaptı ve aklandım. Esasen isimsiz ve adressiz bir ihbar mektubu ile konu kasıtlı olarak ortaya atıldı. Bu mektubun kim tarafından dahi atıldığı araştırılmadan, soruşturmaya geçildi. Bunun esasen yurtdışından gönderilen organize bir ihbar olduğunu düşünüyorum” dedi.(SBK)

 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com