MİT’e ‘Öcalan’ suç duyurusu

MİT’e ‘Öcalan’ suç duyurusu
MHP'li Özcan Yeniçeri, KCK avukatları ve kamu görevlileri arasında kurulan bağ için suç duyurusunda bulundu!

MHP’li Yeniçeri, "İmralı-Kandil arasında kuryelik yapan avukatlara yapılan operasyonlar, aynı işi yapan kamu görevlilerine niçin yapılmamaktadır?" diye sorarak suç duyurusunda bulundu,

MHP’li Yeniçeri Meclis’te düzenlediği basın toplantısında KCK operasyonlarını değerlendirdi. KCK’ya yönelik operasyonlar sonrası “İmralı ile Kandil bağlantısının kesildiği ve Öcalan’ın katliam emirlerini ileten avukatların tutuklandığı”, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “PKK’nın kafası ile gövdesi arası kopartılıyor” yönündeki açıklamaları hatırlatan Yeniçeri, “PKK’nın kafası ile gövdesi arasının kopartılması için neden bu kadar zamanın geçmesi beklendi? Hükümet ve yetkililer zamanında neden görevlerini yapmadı?” diye sordu.

AKP iktidarının “Demokratik açılım yapıyor ve PKK’ya silah bıraktırıyoruz” yönünde söylemlerle İmralı ve Kandil’in iletişimine ve eylemlerine özgürlük alanı açtığını bildiklerini kaydeden Yeniçeri şunları söyledi:

DTK ve KCK’nın örgütlenmesine de iktidarın göz yumduğu herkesin bildiği bir gerçektir. Onlar için özgürlük alanları açıldığını bizzat devlet yetkilileri söylüyor. Devlete ve millete karşı işlenen suçlara bizzat yetkililer seyirci kalmış ve bir anlamda da yardımcı olmuştur. İşler kontrolden çıkıp, varılan mutabakat bozulunca da iktidar operasyon başlatmıştır. Devletin gözetim ve denetimi altındaki İmralı’dan KCK avukatları dışarıya eylem talimatları taşımış ve bunun sonucunda yapılan eylemlerde 132 vatandaş hayatını kaybetmiştir.”

KAMU GÖREVLİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Yeniçeri ANKA'nın haberine göre; derin devlet yapılanmasının PKK ile olan ilişkilerini sorgulayanlara şu soruları yöneltti:

Bugün devlet yetkisini kullananlar, PKK örgütüne ‘özgürlük alanı’ açan ilişkileri ve itirafları neden görmezlikten geliyor? Kamu görevlilerine kanunun suç saydığı emri verenler hakkında gerekli işlemler neden yapılmaz? Öcalan’a kuryelik yapanlar ve teröristlerin birbiriyle iletişimini sağlayanlar neden sorgulanmaz? İmralı Kandil arasında kuryelik yapan avukatlara yapılan operasyonlar, aynı işi yapan kamu görevlilerine niçin yapılmamaktadır?

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com