"MİT'in görevi silah kaçakçılığı değil"

"MİT'in görevi silah kaçakçılığı değil"
Adana'da önceki gün durdurulan MİT’e ait TIR’lar ile silah taşındığını söyleyen CHP lideri, “TIR’lar MİT’e ait, aranamaz, deniyor. MİT’in silah kaçakçılığı yapma görevi yok” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da durdurulan ve MİT'in kontrolünde silah taşıdığı belirtilen TIR'larda ilgili, devletin meşruiyetinin tartışılır hale getirildiğini söyledi. "Ne zamandan beri Suriye'nin içişlerine karışıp müdahale etmeye başladınız" diye soran Kılıçdaroğlu, "MİT'in silah kaçakçılığı görevi yok" dedi.

Kılıçdaroğlu, Türk-İş Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Bu nasıl bir iktidardır ki Suriye'ye gönderdiği TIR'ları gizleyemiyor. Davul zurna ile TIR gönderiyor Suriye'ye. Demek ki iktidarın çivisi çıktı. Eğer bu TIR'larda insani yardım malzemesi varsa gizlemeye gerek yok. Açarsınız insani yardım malzemeleri çıkar. Gizleme, arama yaptırmamanın hiçbir mantığı yok. Olay şu: Bu TIR'larda silah taşınıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Koskoca Türkiye Cumhuriyet devletinin meşruiyeti tartışılır hale getiriliyor. Ne zamandan beri Suriye'nin içişlerine karışıp müdahale etmeye başladınız. Bu MİT'e ait TIR’lar deniyor, arama yapılamaz deniyor. Benim bildiğim kadarıyla MİT'in silah kaçakçılığı yapma görevi yok. MİT yasasına baktığınız zaman örgütün operasyonel eylem yapma yetkisi de yok. Sadece istihbarat toplar, değerlendirir Başbakan'a sunar. MİT yasadışı bir işlemin içine sokulmuştur. Yarın bunun hesabını kim verecek? Türkiye Cumhuriyeti devletinin meşruiyeti neden tartışma konusu olsun." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com