MİT'ten 'operasyonel' transfer!

MİT'ten 'operasyonel' transfer!
MİT, özel görevler için 30 yaşın altındaki Bordo Bereli subay ve astsubaylara çağrıda bulundu...

MİT, özel görevlerde kullanmak üzere 30 yaşın altındaki özel eğitimli Bordo Bereli subay ve astsubaylara teşkilat bünyesinde görev yapmak üzere çağrıda bulundu.

MİT, Abdullah Öcalan’ın 1999 yılında Kenya’dan Türkiye’ye getirilişi sırasında ortak operasyon yaptığı özel eğitimli Bordo Berelilerden bazı önemli görevlerde yararlanmak için harekete geçti. Genelkurmay emrindeki 30 yaşın altındaki özel eğitimli Bordo Bereli astsubay ve subayların MİT bünyesine alınması için çalışma başlatıldı. Eylül ayında gönderilen bir yazıda şartları uygun olan Bordo Berelilerin MİT’e başvuru yapması istendi. Kısa sürede çok sayıda başvuru yapıldığı belirtildi.

İSTİHBARAT EĞİTİMİDE VERİLECEK

Nokta operasyonlar, rehine kurtarma, terörle mücadele ve gizli zorlu görevlerin üstesinden gelme konusunda uzman Bordo Bereliler, Özel Kuvvetler Komutanlığı adı altında Genelkurmay’ın gözbebeği olarak biliniyor. Bordo Bereliler, MİT tarafından özel istihbarat eğitiminden de geçirilecekler.

KAFALARDAKİ SORU: NEREDE KULLANILACAKLAR?

Kısa süre önce Başbakan Erdoğan’ın güvenliğini sağlama görevine MİT’in talip olduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştı. MİT’in görev ve sorumlulukları arasında devlet yetkililerinin korunmasını sağlama ve bu amaçla eleman yetiştirme de bulunuyor. MİT bünyesinde bir VIP Yakın Koruma Birimi de yer alıyor. MİT’in almayı planladığı Bordo Berelileri, Yakın Koruma Birimi’nde ve özel bazı görevlerde kullanabileceği belirtiliyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com