MİT'TEN ULUDERE YANITI

MİT'TEN ULUDERE YANITI
MİT'TEN ULUDERE YANITI

Uludere alt komisyonu, özel yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gönderdiği belgeleri incelemeye başladı. BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Dosyada, MİT'in "Bu operasyona imkan verecek bir istihbaratı elde etmediği, bunu başkalarına vermediği, kimseyle paylaşmadığına dair" savcılığa gönderdiği yazının bulunduğunu söyledi. ANKARA (ANKA) - Uludere alt komisyonu, özel yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gönderdiği belgeleri incelemeye başladı. BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, Dosyada, MİT'in "Bu operasyona imkan verecek bir istihbaratı elde etmediği, bunu başkalarına vermediği, kimseyle paylaşmadığına dair" savcılığa gönderdiği yazının bulunduğunu söyledi.
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Uludere alt komisyonu, özel yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gönderdiği belgeleri incelemeye başladı.
Alt komisyon, bugün toplanarak, yaklaşık bilgi ve belgeleri inceledi. Alt komisyon, çalışmalarına yarın devam edecek.
BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, toplantıya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu. Dosyada, MİT'in "Bu operasyona imkan verecek bir istihbaratı elde etmediği, bunu başkalarına vermediği, kimseyle paylaşmadığına dair" savcılığa gönderdiği yazının bulunduğunu belirtti. Kürkcü, yazıda, "Biz herhangi bir somut hareketten, birikmeden, kamptan sızmadan söz etmiş değiliz. Özellikle 28 Aralık gününe dair hiç bir bilgiyi, hiç kimseyle paylaşmış değiliz" denildiğini belirtti. Kürkcü, "2 saatlik çalışmanın sonunda, en son bıraktığımız yerden daha iyi bir yerde değiliz" dedi.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın elindeki bütün belgeyi komisyona yolladığını söyleyen Kürkcü, şöyle devam etti:
"O konuda bir sıkıntı yok. Savcılık şimdi Genelkurmay Başkanlığı'nın kendisine gönderdiği dosyayı da bize gönderdi. Bu dosyada bizim bilmediğimiz yeni hiç bir şey yok, olayın esası bakımından. Sadece kimi bilgi notları var. Şu militan şurada yakalandı, bize şunu söyledi, biz buradan şu bilgiyi elde ettik' diye bilgiler var. Bunlar bu olayın oluşu ile alakasız bilgiler. Genelkurmay bize gönderdiği bilgi notunda da son 10 yıllık mücadeleyi anlatmıştı ama bu olayla ilgili spesifik bir şey söylememişti. "Niçin bu karar alındı, kim bu kararı aldı, kim kaldırdı uçağı?' bilgileri yok." (ANKA)
(HM/ÖZK) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com