MOBESE törenle hizmete girdi

MOBESE törenle hizmete girdi
Kütahya'nın Hisarcık ilçesine devlet-millet işbirliği ile kurulan MOBESE sistemi törenle hizmete girdi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesine devlet-millet işbirliği ile kurulan MOBESE sistemi törenle hizmete girdi.
İlçe Emniyet Amirliği'nde yapılan törende konuşan Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, “Güvenlik tabi ki insan yaşamında çok önemli bir konu. Huzur ve güven olmadıkça insanın başarılı olması veya yapması gereken işleri yerine getirmesi mümkün olmuyor. Çağın gerektirdiği, teknolojinin getirdiği yenilikleri de izlemek ve bundan faydalanarak insanların güvenliğini sağlamak konusunda emniyet teşkilatımız sürekli bir arayış içerisindedir. Maalesef suçlular teknolojiyi iyi takip ediyorlar ve vazgeçmiyorlar. Israrla suç işleme eğilimleri hızla artarak devam ediyor. Bu nedenle de bizler suçları önleme veya suç işlendikten sonra onları yakalayarak adli makamlara tevdi etme yönünde devlet olarak elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız. Bu konuda devletimizin imkânları bazen her şeyi bir anda yapmaya yeterli olmuyor. Diyelim biz Kütahya merkezin veya bir başka ilçenin sistemini kurmada bir ölçüde devlet imkânlarını kullanıyoruz. Ama bunu yaygınlaştırarak her yerde bir anda devlet harcamasıyla yerine getirmek mümkün olmuyor. Bu nedenle sizlerin ve kurumlarında katkıları olması gerekiyor. Nitekim Kütahya merkezde MOBESE'ya devletin katkısı sadece 400 bin TL. Civarındadır. Bunun dışındaki kısmı yine Kütahyalılar, kurumlar ve şahıslar karşılamıştır. Hisarcık'ta da yine kurumlarımız, şahıslarımız, belediyemiz bu konuda çok büyük destek oldu. Kurulan kamera sistemi aynı zamanda bir alt yapıdır. Beş kameranın olması belki sayısal açıdan çok az gibi görünebilir, ama fonksiyonel olarak düşündüğümüzde bu beş kameranın yaptığı görevi biz bugün 50 polis ile yapamayız. Sürekli 24 saat bir noktada 360 derece çevresini gözetleyebilip kayda alabilen bir sistem olması çok önemli, aynı zamanda şehir giriş çıkışlarının da kayda alınması çok önemli. Bunun yanında bundan sonraki kamera ilavelerinde de alt yapısının hazır olması itibariyle yapılan sistem geleceğe yönelik çok önemli bir yatırımdır. Ben destek olan herkese teşekkür ediyorum “ diye konuştu.
Hisarcık ilçesine kurulan kurulan MOBESE Sistemi yaklaşık 45 bin TL'ye mal oldu. Kablosuz IP sistem, 750 GB Hard disk kapasiteli, 30X zum optik ve 360 derece dönme özelliğine sahip kameralar ilçenin Emet, Simav, Gediz ilçeleri girişleri ile merkez Cumhuriyet Meydanı ve Kadılar caddelerine yerleştirildi.
Daha sonra MOBESE sisteminin kurulmasına katkıda bulunanlara Vali Şükrü Kocatepe tarafından plaket verildi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, Emet Cumhuriyet Savcısı Serbülent Sancar, Garnizon Komutanı Sadık Akyol, İlçe Emniyet Amiri M. Ali İregör, Hisarcık Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Sağlık Gurup Başkanı Dr. Süleyman Harmanda, İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Köse, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Değirmenci, Emet Bor İşletme Müdürü Emin Türk, Maden İşçileri Sendikası Hisarcık Şube Başkanı Ahmet Çümen, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Kavkacı, Esnaf Odası Başkanı İlker Kurum, İl Genel Meclisi üyeleri İbrahim Kılıç, Mustafa Şen, Ziraat Bankası Şube Müdürü Ahmet Erkan ve ilçe halkı katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com