Mobi-Art Hayallerinizi Gerçekleştiriyor...

Mobi-Art Hayallerinizi Gerçekleştiriyor...
1994 yılında başladığı meslek hayatında gelmiş olduğu noktayı değerlendiren Mimar Hakkı Turan başarıdaki sırrın özverili ve düzenli çalışma hayatında gizli olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde bir Fransa firması ile üç yıllık bir sözleşme ile tüm m

1994 yılında başladığı meslek hayatında gelmiş olduğu noktayı değerlendiren Mimar Hakkı Turan başarıdaki sırrın özverili ve düzenli çalışma hayatında gizli olduğunu dile getirdi. Akdeniz Sanayi Sitesinde 1000 metrekarelik alanda müşterilerinin hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Turan, “Tasarım ve uygulamada şu ana kadar yapmış olduğumuz tüm işlerimiz de müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalıştık. Yapılan tüm işlerde eksik noktalar önceden belirlenerek bir daha sök tak kes yeniden yap gibi konularla uğraşmıyoruz” dedi. MOBİ-ART'ın misyon ve vizyonunun kaliteli ürün kaliteli eleman ve işlerin zamanında yetiştirilme ilkelerine dayandığını ifade eden Turan, “Mobilya tasarım ve dekorasyon konularında alanında uzman personel ile çalışıyoruz. Özellikle ihtiyaç duyulan mobilyalar önceden uygulama yapılacak alanların A'dan Z'ye etüt edilmesiyle 3 boyutlu olarak müşteriye sunuluyor. Müşterinin sadece renk ve malzeme seçimini yapmasını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Nereden nereye
Mimar Hakkı Turan MOBİ-ART'ın yola çıkış hikayesini anlattı. 27 Nisan 1994 tarihinde Antalya'da ticari faaliyetine başladığını, 1994 -1997 Yılları arasında ''USG-Taşyünü Asma tavan'' üzerine Antalya'daki tek yetkili satıcı ve uygulamacı olarak faaliyet gösterdiğini dile getiren Turan, “Bu yıllar arasında Antalya'daki birçok banka şubesi ve işyerinin taşyünü asma tavan uygulaması yaptık. 1997 yılından sonra Mobilya ve Dekorasyon üzerine çalışmalara başlayarak bu konu üzerine ağırlık verdik” dedi. 1997-2002 Yılları arasında Antalya'da Otel Mobilyası Uygulama ve Pazarlamasına yönelik çalışmalara hız verdiğine değinen Turan, “o dönemde de imalatlarımızı anlaşmalı atölyelere fason olarak yaptırdık. 2003 yılından sonra da mobilya imalatı yanında, Cubıcle Compact Cabin imalat ve uygulamalarına başladık” şeklinde konuştu. Bu amaçla açtıkları  atölyenin ilk yıllarında Cubicle Compact Cabin üzerine uygulamalarla devam ettik. Daha sonra alınan ileri teknoloji makinalarla ,  imalatlarımıza başladık” dedi.  14 yılda bir çok Otel, iş merkezi, konut, villa ve tesisin Cubıcle Compact Cabin ve mobilya imalatlarının yapıldığını dile getiren Turan, çeşitli Ahşap İmalatlarını ve Uygulamalarını 1000 M2'lik atölyemizde uzman kadromuzla yapmayı sürdürmekteyiz ve amacımız MOBİ-ART markasını yurtiçinde ve yurt dışında büyütmek” şeklinde sözlerini tamamladı.
Kurumsal firmaların tercihiyiz…
Mobi-art'ın açılışından beri tüm mobilya ve ahşap gruplarıyla birlikte, compact kabin imalatında bir çok tanınmış firma ile çalıştıklarını dile getiren Turan, “Çalıştığımız firmalar Antalya ve diğer illerde isim yapmış kuruluşlardır. Bu kuruluşların bir çoğu da kurumsal kimliklerini kazanmış firmalardır” şeklinde ifade etti. Turan çalıştıkları firmalara da örnek vererek, “Firmalarımız arasında, Grand Şeker Hotel*****, Loyal Hotel****, Wasserman Hotel***, Hera Hotel*** , Grand Beauty Hotel***, Kayra Yapı İnşaat, Barın Yapı Mimarlık, Ted Koleji-Antalya, Erdoğan Öğren Villaları, , BGS Villaları, Alara Koleji, Pastacım-uncalı, Ymg Group- Orjin, Pegasus Konakları,Minay inşaat,Yüce inşaat gibi büyük isimler bulunmaktadır. Ayrıca FRANSA ile ihracata da adım attıklarını ve hedeflerini daha da büyüttüklerini bildirdi.  Bu firmaların bizleri tercih etmesindeki en büyük neden ise, çalışmalarımızı iyi etüt ederek onlara cevap verebilecek nitelikte olduğumuzu görmeleridir” dedi.


MOBİ-ART AVRUPA YOLUNDA…
Geçtiğimiz günlerde bir Fransa firması ile üç yıllık bir sözleşme ile tüm mobilyalarını üretmeye başlayan MOBİ-ART  Mimarlık, bu yıl sonuna kadar  gidecek olan dört  partiden ilkini yola çıkardı.
Yıllardır mobilya sektöründe kendi çizgileri üzerinde çalışan MOBİ-ART mimarlık sahibi Mimar Hakkı Turan Avrupa'ya açılma hayallerinin ilk adımını attıklarını belirterek, “İlk parti malımızı yükledik ve yola çıkardık. O günü heyecan içerisinde bekliyordum. Tüm çalışmalarımızın neticesi olan ilk sevkiyatımızın ardından gurur duydum” şeklinde konuştu.
Avrupa standartları doğrultusunda üretilen malın ambalaj ve araca istiflenmesinin özenle gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Turan, “Ürünlerimiz gidecekleri yere kadar güven içerisinde gidecek. Bu nedenle standartlar doğrultusunda hareket ettik” dedi. Avrupa'nın belirlemiş olduğu normların uygulanma safhasında işlerinde uzman kişilerle çalıştıklarını da belirten Turan, “Bu normlar doğrultusunda Fransa ardından diğer Avrupa firmaları ile de yakın zamanda anlaşmalar sağlanacak. Ümit ediyorum gelecek yıla kadar sevkiyatlarımıza bir kaç Avrupa Ülkesi daha eklenecek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com