Mobil eczane esnafı olumsuz etkiledi iddiası

Mobil eczane esnafı olumsuz etkiledi iddiası
Kütahya Simav'da köylünün ilacını ayağına kadar götüren mobil eczane uygulaması esnafları olumsuz yönde etkiledi. Mobil eczane uygulamasıyla köylünün ilaç almak için ilçeye gelmediğini öne süren Simavlı esnaflar bu yüzden işlerinin bozulduğunu kayde

Kütahya Simav'da köylünün ilacını ayağına kadar götüren mobil eczane uygulaması esnafları olumsuz yönde etkiledi. Mobil eczane uygulamasıyla köylünün ilaç almak için ilçeye gelmediğini öne süren Simavlı esnaflar bu yüzden işlerinin bozulduğunu kaydetti.

Eski günlerini arar hale geldiklerini ileri süren Simavlı esnaf Erman Dolaylar, köylünün ilacını ayağına kadar götüren mobil eczane uygulamasından vaz geçilmesini beklediklerini bildirdi.
Mobil eczane uygulaması nedeniyle ilçede kendisi gibi birçok esnafın kepenk kapatma durumuna geldiğini ileri süren Erman Dolaylar, ” Üniversiteyle birlikte diğer okulların tatile girmesi ve mobil eczane uygulamasının başlamasıyla Simav'da para dönmüyor. Simav'ın en kalabalık olduğu çarşamba günleri bile köylü ilçeye gelmediği için esnaf satış yapamıyor. Zaten kötü olan işlerimiz daha da kötüleşti. Bu şekilde devam ederse birçok esnaf kepenk kapatacak. Simav son yıllarda aşırı göç veriyor. Bunun en büyük nedeni işsizliktir. Ben dükkanımı kapatırsam yanımda çalışanlarda mecburen göç etmek zorunda kalacak. Konuştuğum bütün esnaf arkadaşlarım aynı durumdan şikayetçi, bir an önce derdimize çare olunmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Köyleriyle birlikte 72 bin nüfuslu Simav'da vatandaşların büyük çoğunluğunun köylerde oturduğunu vurgulayan Erman Dolaylar,” Mobil Eczane uygulaması Simavlı esnafın sonunu hazırlıyor. Yetkililerin bu uygulamaya bir çözüm bulmasını bekliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com