Model uçak kurslarında geleceğin pilotları yetişiyor

Model uçak kurslarında  geleceğin pilotları yetişiyor
Türk Hava Kurumu Kütahya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen model uçak kursları devam ediyor. Bu kurslarda geleceğin pilotları yetiştiriliyor.
Türk Hava Kurumu Kütahya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen model uçak kursları devam ediyor. Bu kurslarda geleceğin pilotları yetiştiriliyor.
Kütahya Türk Hava Kurum Başkanlığı açmış olduğu kurslarla geleceğin pilotlarını yetiştiriyor. Model uçak kurslarıyla başlayan eğitimler çocukların ilgi ve becerileri doğrultusunda ileri ki yaşlarına kadar devam ediyor.
Bu kurslara devam eden onlarca çocuk hem eğlendiklerin hemde model uçak yapmayı öğrendiklerini söylüyorlar. Türk Hava Kurumu Kütahya Şube Başkanı Ali Kural model uçak kurslarının düzenlenme amacının çocukların birlikte çalışma duygusunun arttırılması ve geleceğin pilotlarının yetiştirilmesi olduğunu söyledi. Kural sözlerini şöyle sürdürdü. “ Türk Hava Kurmu yaz aylarında gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve birlikte çalışma imajını yaratmak üzere böyle eğitimler veriyor. Bu eğitimlerimiz Kütahya şube başkanlığında sürekli olarak devam ediyor. Uçuş eğitimlerimiz de İnönü eğitim tesislerinde, Selçuk eğitim tesislerimizde, Antalya Karain eğitim tesislerinde devam ediyor. Oradaki eğitimlere 16 yaşındaki çocuklarımızı gönderiyoruz. Dört yıldan beri bu eğitimlere 1500 kişiyi eğitimlere gönderdik. Bu sayının daha da fazla artmasını bekliyoruz. Bu eğitimlerimiz ücretsizdir. Tüm gençlerimiz 11 yaşından büyük tüm gençlerimiz model uçak eğitimlerine gidebilirler. Ve bunlardan biz herhangi bir ücrette talep etmeyiz. 16 yaşından büyük çocuklarımızda bizim diğer yerlerde açmış olduğumuz uçuş eğitimlerine katılırlar.”dedi.
Model uçak kursunu başarıyla bitiren gençlere sertifikaları Model Uçak Eğitmeni Resmiye Yanar tarafından verildi. Sertifika töreninin ardından gençler kendi yaptıkları model uçaklarını stadyumda uçurdular.
Kendi uçakları uçurmanın çok keyifli ve eğlenceli olduğunu söyleyen model uçak sevdalısı gençler uçakların saatlerce uçurdu. Kurs ile ilgili gazetemize teknik bilgi veren model uçak eğitmeni Resmiye Yanar şunları söyledi. “12 ila 15 yaş arasında öğrencilerimize eğitimler veriyoruz. Düzenlenen küçük model uçağımız 24 saatte büyük boy uçağımız ise 48 saatte tamamlanıyor. Çocuklara havacılığı sevdirmek kendi el becerilerini ve birlikte bir şeyler yapabildiklerini göstermek amacıyla bu kursları düzenliyoruz. İl plotlarımız bu şekilde uçak yaparak başlamışlar. Bizde meraklı herkesi bekliyoruz.”dedi.
Model uçak kursları yaz ve kış aylarında Türk Hava Kurumu Kütahya  Şube Başkanlığı’nda açılıyor. (İLB)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com