Modern meyvecilik tesisi kuruldu!

Modern meyvecilik tesisi kuruldu!
Kütahya merkeze bağlı Sofça köyünde meyvecilik tesisi kuruldu...

Kütahya merkeze bağlı Sofça köyünde meyvecilik tesisi kuruldu.
İl Tarım Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vadi Ziraat firmasınca yaklaşık 300 dekar araziye kurulan meyvecilik tesisinde 180 dekarda bodur elma bahçesi, 35 dekarda şaraplık ve sofralık üzüm tesisi, 20 dekarda değişik meyve fidanlarından oluşan hobi bahçesinin yanı sıra sosyal tesisler ve işletme genişleme sahası yer alıyor.
Firma sahibi ziraat yüksek mühendisi Fahri Öz, Sofça köyü çiftçilerinin 1 yıl buğday, 1 yıl nadasa bırakmak suretiyle 2 yılda bir ürün alabildikleri arazide 2.4 milyon lira tutarındaki yatırımları ile yapımı tamamlanan modern meyvecilik tesisinin bacasız fabrika olduğunu bildirerek, şunları kaydetti:
''Farklı meslek gruplarından 3 arkadaş olarak başlangıçta hobi bahçesi kurmak ve hafta sonları ailelerimiz ile vakit geçirebileceğimiz bir doğal ortam oluşturmak üzere giriştiğimiz ve tesadüfen bulduğumuz bu alanda yatırım yapmaktan son derece memnunuz.
Yatırım planlarımızı insanlara anlattığımızda olumsuz tepkilerle karşılaşmamıza rağmen başarılı olmaktan ve ilimizin önde gelen siyasetçi, bürokrat ve yatırımcılarını burada misafir ederek başarımızı göstermekten ayrıca memnun ve mutluyuz. Vadi Ziraat olarak temel amacımız bölgemizde istihdam sağlayacak tesislerin kurulmasına öncülük etmek ve doğal kaynaklarımızın en etkin ve verimli şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Kapılarımız daima yatırım yapmak isteyen herkese açıktır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com