Modern YöntemlerleKur'an Ögreniyorlar

Modern YöntemlerleKur'an Ögreniyorlar
Kütahya'nın tarihi ibadethanelerinden Kaditler Camisi cemaati ve esnafın desteğiyle temin edilen diz üstü bilgisayar, bisiklet, oyun konsolu, oyuncak gibi eşyalar, Yaz Kur'an Kursuna katılıp başarılı olan çocuklara hediye edilecek.

Kütahya'nın tarihi ibadethanelerinden Kaditler Camisi cemaati ve esnafın desteğiyle temin edilen diz üstü bilgisayar, bisiklet, oyun konsolu, oyuncak gibi eşyalar, Yaz Kur'an Kursuna katılıp başarılı olan çocuklara hediye edilecek.

Cemalettin Mahallesi Lala Hüseyin Paşa Caddesi'nde bulunan ve 1848 yılında ibadete açılan Kaditler Camisi cemaatiyle çevredeki esnaf, camide Yaz Kur'an Kursuna katılıp başarılı olacak çocuklara hediye edilmek üzere çeşitli eşyalar temin etti.
Kursa kayıtlar başlamadan mahalle halkına duyuru yapılarak, diz üstü bilgisayar, bisiklet, oyun konsolu, oyuncak gibi hediyeler verileceği bildirildi ve bu hediyeler, caminin alt katında bulunan kurs odasında, tavan ve pencere parmaklıklarına asıldı.
Önceki yıllarda 10-15 çocuğun katıldığı kursa, hediye verileceği duyurulunca bu yıl talep yoğunluğu yaşandı ve yaklaşık 40 kursiyer kabul edilerek eğitim-öğretime başlandı.
Kaditler Camisi İmam Hatibi Muammer Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, esnaf ve cemaatin sağladığı teşvik imkanıyla Kur'an-ı Kerim, ahlak, nezaket ve dini bilgileri öğretebilmek için çocukları camiye çekmek istediklerini söyledi.
Çocuklara başarı seviyesine göre verilmek üzere diz üstü bilgisayar, bisiklet, oyun konsolu, top gibi hediyeler temin edildiğini anlatan Torun, şöyle konuştu:
''Hediye dağıtımına şimdiden başladık. Verdiğimiz sureleri doğru okuyan çocuklarımıza birer top hediye ettik. Bunlara bilahare devam edeceğiz ve çocuklarımızı kazanacağız. Bu vatana, millete hayırlı olmaları, Allah'ını, peygamberlerini tanımaları, anne ve babalarına faydalı olmaları için gayret ediyoruz. Şu anda yaklaşık 40 öğrencimiz var. Bunlardan bir bölümü, çevrede iş yeri bulunan esnafımızın gönderdiği çıraklardan oluşuyor. Bu yoğun ilgiye, hediye vereceğimizi duyurmamız etkili oldu. Hediye unsuru öne çıkınca başarı oranı arttı. Verdiğimiz ödevler yerine getiriliyor. Mesela İhlas Suresini bir günde ezberlediler.''
Torun, anne ve babaların, Kur'an-ı Kerim'i, dini bilgileri öğrenmeleri, camiye bağlı kalmaları, bu havayı teneffüs etmelerini istediğinden çocuklarını kursa gönderdiğini, ödül konulmasının da caminin tercih edilmesini sağladığını kaydetti.
Bütün camilerde bunun gelenek haline getirilmesini öneren Torun, ''Sadece hediye vermekle sınırlı kalmadık. Esnaf ve cemaatimizin desteğiyle cuma günleri yemek tertip ediyoruz. Ayetlerimizi okuyoruz, kaza ve belaların def olması, işlerin rast gitmesi, bereketli olması, borçların ödenmesi, dertlilerin deva, hastaların şifa bulması, memleketimizin birlik ve dirliği için dualar ediyoruz'' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com