Moritz : "Türk Milli Takımı'nda..."

Moritz : "Türk Milli Takımı'nda..."
Mersin İdman Yurdu'nun Brezilyalı futbolcusu Andre Moritz, kulübün dergisine röportaj verdi.

Mersin İdmanyurdu'nun 10 numaralı oyuncusu Brezilyalı Andre Francisco Moritz, kendisini Türk gibi hissettiğini, bu yüzden ay-yıldızlı formayı giymek istediğini bildirdi.

Moritz (26), kulübün dergisine verdiği röportajda, 5 yaşından itibaren futbolla yakından ilgilendiğini, 10 yıldır da ailesinden uzakta futbol yaşantısını sürdürdüğünü söyledi.

Son 5 yıldır Türkiye'deki takımlarda forma giydiğini anlatan Moritz, ''Spor Toto Süper Lig'e uzun yıllardan sonra yeniden yükselen bir takımda forma giymek için Mersin'e geldim. Yeni bir takım olması nedeniyle çok sayıda eksiklik ve aksaklık vardı. Ama ben Mersin'e Nurullah Sağlam için geldim. Mersin İdmanyurdu gerçekten güzel bir kulüp. Çok ciddi sorunlar yaşamadım. Ama şehir, arkadaşlık ilişkileri ve taraftar gayet iyi. Bu yüzden Mersin'e alışmakta büyük bir sorunum olmadı'' görüşüne yer verdi.

Moritz, genel olarak hayatta hedef koymadan yaşamayı tercih ettiğine işaret ederek, maç ve antrenman sırasında yapabileceklerinin en iyisini yapmaya özen gösterdiğini vurguladı.

Yaşının küçük olduğunu, Türkiye'deki büyük takımlarda henüz forma giymediğini ifade eden Moritz, şunları kaydetti:

''İşimi layıkıyla yaparsam, bundan sonraki süreçte büyük takımlarda oynayabileceğimi düşünüyorum. Bir hedefim ise Türk Milli Takımı'nda oynamak. 5 yıldır Türkiye'deyim, kendimi o kadar Türk gibi hissediyorum ki, belirlediğim en büyük hedef Türk Milli Takımı'nda oynamak. Eğer böyle bir teklif gelirse, büyük bir keyif ve istek duyarım.''

MÜSLÜMANLIĞI ARAŞTIRIYOR

Hristiyan bir aileye mensup olduğunu, kendisinin de bu dine göre yaşamanı şekillendirdiğini bildiren Moritz, şöyle konuştu:

''Ben, kilisenin söylediği her şeyi tam olarak kabul eden birisi değilim. İncili okudum. Ama kilise benim okuduğum İncil'den daha farklı şeyler söylüyor. Ben normalde çok inançlı birisiyim. Tanrı ve İsa inancı bende çok yüksek. Türkiye'ye geldiğimde herkes Müslüman olduğu için Kur'an-ı Kerim'i merak ettim. Kur'an-ı okuyup Müslümanlığı öğrenmek istiyorum. Şu sıralar İncil'i tekrar okuyorum ve bitirmek üzereyim. Ardından Kur'an-ı Kerim'i okumaya başlayacağım. Çünkü çok merak ediyorum.''

Portekizce, İspanyolca, İngilizce ve Türkçe'yi akıcı bir şekilde konuşabilen Moritz, kendisi gibi ailesinin de Türkiye'yi çok sevdiğini, bu yüzden onların da sık sık Türkiye'ye geldiğini sözlerine ekledi.

Mersin İdmanyurdu taraftarına da teşekkür eden Moritz, ''Çok güzel bir taraftarımız var. Ben Türkiye'de 3 kulüpte forma giydim. Kesinlikle bu 3 takımdan en iyi taraftara sahip olan yer Mersin. Kasımpaşa'dayken az ama iyi bir taraftarımız vardı. Kayserispor taraftarı ise takımının pek yanında olmayan grup. Ama Mersin'deki taraftar öyle değil. her maça bin kişi gelse bile grubun büyük çoğunluğu maç sonuna kadar bizi ciddi anlamda destekliyor. Örneğin 5 maç yeniliyorsunuz ama taraftar sizden hiç desteğini esirgemiyor'' diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com