Mortaja'dan Tavşanlı'ya ziyaret

Mortaja'dan Tavşanlı'ya ziyaret
Gazze Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Besaam Mortaja, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasına (TTSO) ziyarette bulundu. Mortaja, karşılıklı ilişkileri güçlendirmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Gazze Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Besaam Mortaja, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasına (TTSO) ziyarette bulundu. Mortaja, karşılıklı ilişkileri güçlendirmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini bildirdi. 

Gazzeli heyet Tavşanlı Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Ziyaret heyetini TTO Başkan Vekili Mustafa Göktekin kabul etti. İki ticaret odası arasında yapılan “Kardeş Oda Anlaşması” ile kültürel ilişkilerin yanında ticari ilişkilerin de gelişeceğini kaydeden Gazze Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Besaam Mortaja, kendilerini yaklaşık bir ay önce ziyaret eden Tavşanlı Ticaret Odasının ziyaretine karşılık iade-i ziyarette bulunduklarını bildirdi.

Besaam Mortaja burada yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Gazze’ye 1 ay önce gelen Tavşanlılı Türk heyetinin ziyaretine karşılık ilişkilerimizi güçlendirmek açısından buradayım. Türk halkının Mavi Marmara ile yaptığı fedakarlığı unutamayız. O olaydan sonra bize karşı kullanılan ambargo zayıfladı. Tavşanlılar yetimlerimize de burada sahip çıktı. Tavşanlı ile kültürel ilişkilerimizin yanı sıra ticari ilişkilerimizin de gelişmesini istiyoruz” diye konuştu.

Mortaja, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs ayı sonunda Gazze’ye düzenleyeceği ziyaretin oldukça önemli olduğunun altını çizerek Başbakan Erdoğan’ın yapacağı ziyaretle İsrail’in kendilerine uyguladığı ambargonun da kalkacağını beklediklerini sözlerine ekledi.

Kendilerine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Göktekin ise, “Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz Gazze ziyareti ile “Kardeş Oda Anlaşması” imzalandı. İlçemize gerçekleştirilen ziyaretten dolayı da memnunuz. Gediz ilçesinde yapılan belediyeler toplantısında Gazze’ye futbol tesisi yapılması kararlaştırılmıştı” şeklinde konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com