Moskova'da 130 yıllık rekor

Moskova'da 130 yıllık rekor
Moskova'da dün hava sıcaklığı saat 16:00 itibariyle +28.6 dereceye kadar çıkarak, bir rekora imza atıp 130 yıllık Moskova Meteoroloji tarihindeki en sıcak nisan ayı günü unvanına kavuştu.

Moskova ve Moskova Bölgesi Meteoroloji Uzmanlığı tarafından yapılan açıklamada, daha önce en sıcak nisan gününün 24 Nisan 1950 yılında +28,0 derece ile görüldüğü vurgulanırken, son günlerden havaların ısınmasıyla beraber iki günde iki rekorun görüldüğüne dikkat çekildi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Moskova'da mevsimin ilk sıcaklık rekoru 28 Nisan Cumartesi günü kırılmış ve hava sıcaklığı 1986 yılında kaydedilen sıcaklık rekorunu 0,1 derece geçerek 24 dereceyi geçmiş ve son 26 yılın en sıcak günü olmuştu.

1 Mayıs tatili nedeni ile cumartesi günü de çalışan Moskovalılar, çarşamba gününe kadar verilen tatilin ilk günü olan dün kendilerini parklara ve bahçelere atarak sıcak günün tadını çıkarmaya çalıştılar. Dün özellikle parklardaki fıskiye başlarında yoğun kalabalıkların olduğu görüldü.

Öte yandan, aşırı sıcak günlerin ardından bugünden itibaren havaların biraz serinlemesi bekleniyor. Bugün hava sıcaklığının +12, +14 derece olacağı tahmin edilirken, hava sıcaklığının bir anda düşmesiyle beraber sağanak yağmur yağışlarının görülmesi bekleniyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com