Moskova'da tekne faciası!

Moskova'da tekne faciası!
Batan yolcu gemisinde 9 kişi hayatını kaybetti...

Moskova nehrinde dün gece mavnaya çarparak batan yolcu gemisinde ölenlerin sayısı 9 olarak açıklandı. Moskova Nehri'nde batan gezi teknesinde aralarında iki Türk'ün de bulunduğu toplam 16 yolcudan 7 kişi yaralı olarak kurtulurken, ölen 9 kişi arasında Türk bulunmadığı bildirildi.

Olay yerinde Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ekipleri tarafından sürdürülen arama kurtarma çalışmaları batan teknenin nehir dibinden çıkarılmasıyla son buldu. Olay yerinde basın bir açıklama yapan Acil Durum Bakanı Yardımcısı Aleksandr Çupriyanov, "Batan yolcu teknesini başarılı bir operasyonla karaya çıkardık. Teknede gerekli incelemeleri yaptıktan sonra limana götüreceğiz.

Ayrıca bir yolcunun daha kayıp olduğu ihtimalini değerlendiriyoruz. Şuanda dalgıçlar gerekli araştırmaları yapıyorlar" dedi. Bu arada Rus basınına yansıyan bilgilere göre batan gezi teknesinde Nevzat Vaiz isimli bir Türk gencinin 31'inci yaş gününün kutlandığı ve yolcuların tamamının alkollü olduğu bildirildi. Öte yandan olayla ilgili soruşturma başlatılırken, olayda hayatını kaybeden teknenin sahibi ve kaptanı 50 yaşındaki Gennadir Zinger'in en fazla 12 yolcu kapasiteli tekneye fazla yolcu alma alışkanlığı dolayısıyla bu yıl birkaç kez idari cezalara çarptırıldığı öğrenildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com