Mosturoğlu'nun avukatı açıkladı!

Mosturoğlu'nun avukatı açıkladı!
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun avukatı Naim Karakaya, iddialara açıklık getirdi.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun avukatı Naim Karakaya, müvekkilinin, Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'a gizli tanık olarak ifade verdiği iddialarının doğru olmadığını bildirdi.
 
Naim Karakaya, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde de yayımlanan açıklamasında, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın özel bir televizyon kanalında yayımlanan programda, müvekkili Şekip Mosturoğlu'nun Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'a, gizli tanık olarak ifade verdiğini iddia ettiğini belirtti. 
 
İddianın doğru olmadığını kaydeden Karakaya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

''Müvekkilimiz, Ergenekon soruşturması veya başkaca bir soruşturma ile ilgili hiçbir suretle hiçbir savcıya gizli tanık sıfatıyla ifade vermiş değildir. Bu nedenle Şamil Tayyar'ın ifadeleri müvekkilimizin şahsiyet haklarını ağır şekilde ihlale yönelmiş, haksız, mesnetsiz ve gerçek dışı, iftira niteliğinde ithamlardır. Bu ithamlardan dolayı Şamil Tayyar hakkında hukuki ve cezai her türlü hukuki yola başvurulacağı hususu kamuoyunun bilgisine sunulur. Şamil Tayyar'ın kamuoyunda şike soruşturması olarak bilinen soruşturma ve dava süreci boyunca takındığı tavır, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Aziz Yıldırım ve pek çok spor adamı hakkında pek çok iddia, itham ve ifadelerde bulunduğu hususu kamuoyunun yüksek malumlarında olup, bu son değerlendirmesi de Şamil Tayyar'ın önceki açıklamalarının bir devamı niteliğinde gözükmektedir.'' (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com