Motorine ZAM!

Motorine ZAM!
Benzinin ardından motorine de zam gelmesi vatandaşı kızdırdı...

Akaryakıt fiyatlarının yüksek olması nedeniyle indirimlerin bekleyen vatandaş, motorine yapılan 8 kuruşluk zamma isyan etti. Son artışla birlikte motorinin litresi 3.33 liraya ulaştı.

Türkiye'de akaryakıt firmaları, benzin ve motorin gibi akaryakıt ürünlerinde belirli oranlarda artış yaptı. Son yapılan zamlarla birlikte mazotun litre fiyatı 3 lira 33 kuruşa yükseldi. Akaryakıtta indirimlerin yapıldığı dönemde motorine 8 kuruşluk zam yapıldı. Yapılan zam anında benzin istasyonlarına yansıdı. Yeni zamlarla birlikte mazot litresi 3.33 lira olurken kırsal motorin ise 3.16 liraya yükseldi.

Vatandaşlar ise son yapılan zamlara tepki gösterdi. Akaryakıt istasyonlarına gelerek araçlarına yakıt alan vatandaşlar, zamlara alıştıklarını belirterek, bu duruma bir çare bulunmasını istedi. Zamların geri alınmasını ümit ettiklerini dile getiren sürücüler, "Artık yapılan zamlardan bıktık. Ama yapılacak bir şey de yok. Aracımız olduğu müddetçe fiyat ne olursa olsun mecburen benzin alacağız. Umarız en kısa zamanda yapılan bu zamlar geri alınır. " dedi


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com