Motorlu taşıtlar vergisinde şok

Motorlu taşıtlar vergisinde şok
Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi internet sitesi kilitlendiği için ödeme yapamadı.
Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr uzantılı internet adresini kullanarak vergisini ödemeye çalışan araç sahipleri internet sitesi kilitlendiği için son gün hüsranı yaşadı. Bankalar da sitede yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlara MTV hizmeti veremedi.
 
Maliye Bakanlığı yetkilileri, MTV’nin ikinci taksitinin yatırılması için 31 Temmuz’un son gün olduğunu ve arızanın internet sitesindeki yoğunluktan kaynaklandığını söylediler.
 
Vatandaşlar, bugün saat 24.00’a kadar araç vergilerini yatıramamaları halinde cezalı duruma düşeceklerinden şikayet ederek, “Yetkililerden MTV’nin ödeme gününü uzatmalarını bekliyoruz” talebinde bulundular.
 
MALİYE BAKANI: ÇALIŞMA YAPILIYOR
 
Konuyla ilgili Maliye Bakanı da twitter hesabından bir açıklama yaptı. Şimşek twit'inde, "Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksidiyle ilgili arkadaşlar bir çalışma yapıyorlar. 14.45 sularında konuyla ilgili bir açıklama yapacağım" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com