Mourinho mağlubiyetin nedenlerini açıkladı!

Mourinho mağlubiyetin nedenlerini açıkladı!
R.Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho, çok çarpıcı açıklamalar yaptı...

Sansürsüzhaber - İspanya Ligi'nde (La Liga) Barcelona'ya 3-1 kaybeden Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mourinho yaptığı açıklamada, "Bence şu anda soyunma odası gayet sakin. Tabi ki kazanırsak mutlu olacaktık, kaybedersek mutsuz olacaktık. Aynı puandayız. Ayrıca eksik bir maçımız var. Bir sonraki maçımızı kazanırsak, yeni yıla da mutlu gireceğimizi biliyoruz. Sevilla maçını kazanmak istiyoruz" dedi.

Karşılaşmayla ilgili pozisyonlar hakkında yorum yapmak istemeyen Portekizli çalıştırıcı, "Hakem pozisyonlara benden daha yakındı. Televizyonda görmeden yorum yapmak istemiyorum." yanıtını verdi. 

"2-1'DEN SONRA BARCELONA PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK YAKALADI"

Futbolun bir oyun olduğunu hatırlatan Real Madrid'in teknik direktörü, "Barcelona yardımcı antrenörüne geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Tabi futbol sonuçta bir oyun. Her oyunda olduğu gibi, şansın da önemli bir rolü oluyor. Skoru 2-0'a getirebilirdik ama yapamadık. 2-1'den sonra Barcelona psikolojik anlamda üstünlük yakaladı ve pas yapmaya başladı. Bir şanssızlığımız da kaleci Valdes'in başarılı olmasıydı." dedi.

Bu maçta kullandığı oyun sistemiyle alakalı bir soruya Mourinho, " Evimizde oynadığımız için böyle bir sistemle çıktım. Mağlubiyetin ardından basının önüne ben çıkmak istedim. Kazansaydık bunu yapmazdım." yanıtını verdi.

Kendi hatalarından dolayı gol yediklerini vurgulayan karizmatik çalıştırıcı, "Bundan sonra ligde neler olur bilemiyorum. İlk yediğimiz gol pozisyonunun oluşumu hiç hoşuma gitmedi. Süper Kupa'daki gibi biz iyi başladık ama kendi hatalarımız yüzünden gol yedik." ifadesini kullandı. 

"BU TÜR MAÇLAR LİGİN KADERİNİ BELİRLEMEZ"

Barcelona'nın sistemine karşı koyacak bir sistemi henüz geliştiremediği şeklindeki bir yoruma ise Mourinho, "Barcelona'nın bize karşı son maçlarda üstünlüğü ortada. Bizden daha fazla maç kazandılar. Önümüzdeki maçlarda daha iyi olmaya çalışacağız. Bu tür maçlar ligin kaderini belirlemez. Bir kupa kazanmak için oynamadık." dedi. 

Katalan ekibinin süper yıldızı Lionel Messi'nin ihraç edilip edilmemesi hakkındaki yorumlarının ne olacağı şeklindeki soruya ise Real Madrid'in teknik direktörü," Kart görüp görmemesi gerektiğini Pep Guardiola değerlendirmeli" şeklinde yanıt verdi. 

Maç içindeki bazı fırsatları değerlendiremediklerini hatırlatan Mou, "Şans eseri gelen 2. golden sonra 2-1, 3-1 olduktan sonra da skoru 3-2'ye getirebilirdik." dedi.

"BARCELONA TOPU ÇOK İYİ KULLANDI"

Mourinho, Santiago Barnebau Stadı'nda Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'ya karşı yapılan tezahüratlar hakkındaki soruya da, "Taraftarların Ronaldo'ya olan tepkisine yorum yapmak istemiyorum. Böyle şeylere vaktim yok." yorumunu yaptı.

Real'in teknik patronu, "Bizim problemimiz son 10-20 dakikadaki motivasyon ve moral düşüklüğüydü. Barcelona topu çok iyi kullandı." diyerek sözlerini noktaladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com