"MTA, sıcak su için 3 bin metreye kadar inecek"

"MTA, sıcak su için 3 bin metreye kadar inecek"
AK Parti Şaphane İlçe Başkanı Fatma Türker, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü'nün ilçedeki sontaj çalışmalarında 3 bin metreye kadar inmeyi planladığını belirterek, projede emeğe geçen AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl Genel Meclisi Şük

AK Parti Şaphane İlçe Başkanı Fatma Türker, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü'nün ilçedeki sontaj çalışmalarında 3 bin metreye kadar inmeyi planladığını belirterek, projede emeğe geçen AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl Genel Meclisi Şükrü Nazlı'ya teşekkür etti.
Şaphene Karacaderbent Mahallesi'ndeki jeotermel sontaj çalışmasının yaklaşık 3 milyon TL mal olacağını ifade eden Fatma Türker, 'Bilindiği gibi, ilçemizdeki jeotermel enerji arama çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Bu sontajda MTA tarihinde bir ilke de imza atılıyor. Amerika'dan alınan ve ilk defa Şaphane'deki sontaj çalışmalarında kullanılmıştır. MTA, burada 3 bin metre derinliğe kadar inmeyi planlıyor' dedi.
AK Parti Hükümetinin Şaphane'ya yaptığı yatırımlarlardan da bapbeden Fatma Türker, 'Şaphane AK Parti İlçe Teşkilatı ve Kütahya AK Parti İl Yönetimi, kentimize yatırım için gece gündüz çalıştı. İktidarımız döneminde ilçemize anaokul, çok amaçlı spor salonu, öğretmenevi, TOKİ gibi yatırımlar kazandırılmıştır. Yatırımların Şaphanemiz için ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Hizmetlerin ilçemize gelmesinde büyük katkıları olan İl Başkanımız Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanımız Şükrü Nazlı, AK Parti hükümetine ve başbakanımıza Şaphane halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com