Muay Thai Türkiye Şampiyonası Kütahya'da başladı

Muay Thai Türkiye Şampiyonası Kütahya'da başladı
Türkiye Muay Thai Federasyonu ve Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen ''Üniversiteler Arası Muay Thai Türkiye Şampiyonası'', Kütahya'da başladı.

Türkiye Muay Thai Federasyonu ve Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen ''Üniversiteler Arası Muay Thai Türkiye Şampiyonası'', Kütahya'da başladı.
Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan Yerleşkesi spor salonundaki turnuvanın seremonisinde yaptığı konuşmada, Kütahya'da 10 bin 500 lisanslı sporcu ve 145 spor kulübünün bulunduğunu söyledi.
Türkiye'de faaliyet gösteren 58 federasyondan 40'ının Kütahya'da il temsilciliğinin bulunduğuna işaret eden Ölçen, şöyle konuştu:
''İlimizde atletizm, halter ve mücadele sporları önde, başarılı bir şekilde yürüyor. Yeni teşkil edilen bir branş olduğu için muay thai, ilimizde de pek yaygın bir branş değil. Biz her zaman böyle organizasyonları fırsat biliriz. Çünkü bu tür organizasyonlar ilimizde yeni branşlarla ilgili çalışmaların başlamasına öncülük eder. Bu organizasyonu ilimizde muay thai sporunun başlaması ve gelişmesi için fırsat olarak görüyoruz.''
Muay Thai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız da üniversiteler arasında muay thai şampiyonasını ilk kez Kütahya'da düzenlemekten mutlu olduklarını ifade ederek, 2011 yılında Amatör Muay Thai Uluslararası Federasyonu'nun uluslararası düzeydeki organizasyonunu Türkiye'de düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından muay thai branşına katkılarından dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu adına Emniyet Müdür Yardımcısı Sami Ekim, DPÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Müdürü Prof. Dr. Arslan Kalkavan'a birer plaket verildi.
İki sporcunun ustaya saygı dansı gösterisi sunmasından sonra erkeklerde 48, 54, 57, 63.5, 67, 71, 75, 81 ve +81 kilo, kızlarda 48, 51, 54, 57, 60 ve 67 kiloda, uluslararası Muay Thai yönetmelikleri ve talimatları kapsamında gerçekleştirilen şampiyonanın müsabakalarına geçildi.
1 Nisan'da sona erecek organizasyona, Erciyes, Dumlupınar, Dokuz Eylül, Kocaeli, Çukurova, Okan, Şırnak, Ankara, Marmara, Fırat, Hacettepe, Ege, Celal Bayar, Fatih, Gaziantep, Süleyman Demirel, Bitlis Eren, Uludağ, Haliç, Kırıkkale, Adıyaman, Aksaray, Akdeniz, Uşak, Gazi ve Cumhuriyet üniversitelerinden takımlar katılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com