Mübarek Hükümeti İstifaya Çağırdı!

Mübarek Hükümeti İstifaya Çağırdı!
4 gündür ilk kez ortaya çıkan ve parlamentoda konuşan Mübarek, hükümeti acilen istifaya davet etti...

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, hükümetin istifasını istedi.

Protestoların sürdüğü Mısır'da 4 gündür ilk kez ortaya çıkan ve parlamentoda konuşan Mübarek, Cumhurbaşkanı olarak değil, bir Mısırlı olarak konuştuğunu belirtti ve ''Mısır'ı koruyacağım, ekonomik gelişmeye önem vereceğim'' dedi.

Hüsnü Mübarek konuşmasında yeni eğitim ve iş alanlara açacaklarını belirtti. Mübarek ülkede ortaya çıkan olaylar ve yangınların asıl amacının güvenliği ortadan kaldırmaya yönelik planların bir sonucu olduğunu savundu.

Mübarek Mısırlılardan ülkenin güvenliğinin iyi olması için endişe duyması gerektiğini belirterek özel sektör ve çeşitli işyerlerine talana başvurulmamasını istedi. Mübarek, her şeyin iletişim ve diyalog yolu ile çözüme ulaşabileceğini söyledi.

Bir devlet başkanı olarak değil bir Mısırlı olarak seslendiğini söyleyen Mübarek , uzun yıllardır bu ülkede yaşadığını, zor zamanlar geçirdiklerini, geleceğe yönelik amaç ve hedefleri birlikte belirlediklerini bunun göz ardı edilmeyeceğini belirterek “ Yeni özgürlükler, istihdam alanları için yeni adımlar atılacak ve mutlaka yoksulların yanında yer alacağız. Kısıtlı imkanlardaki halkın düzelmesi için çaba göstereceğiz” dedi.

Mübarek son günlerde yaşananların herkesin kalbinde korku saldığını, herkesin geleceği için korku duymaya başladığını belirterek “Ben ülkenin güvenliği için sorumluluğu üstleniyorum. Bunların yaşanmasına izin vermeyeceğim” ve hükümetin hemen istifa etmesini istedi, yeni hükümetin de en kısa sürede kurulacağını açıkladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com