Mübarek İktidar Partisinden İstifa Etti!

Mübarek İktidar Partisinden İstifa Etti!
Mısır'da giderek şiddetlenen gösteriler üzerine Hüsnü Mübarek bir geri adım daha attı..

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, bugün öğle saatlerinden itibaren kurmaylarıyla yaptığı görüşmenin ardından, iktidar partisinin başkanlığından istifa etti. İstifa kararı Mısır Devlet Televizyonu tarafından ilan edildi.

Mübarek'le aynı saatlerde yardımcısı Ömer Süleyman da komutanlarla bir toplantı yaparak iktidarın devri sürecinin nasıl olması gerektiğini konuştu. Bazı muhalif liderlerle de görüşen Süleyman'ın komutanlarla "Mübarek'in Saray'ı terk etmesi" seçeneğini de tartıştığı öğrenildi. Buna karşılık görüşmelerden ne sonuç çıktığı açıklanmadı.

BAŞBAKAN: İSTİKRAR GERİ DÖNÜYOR
Mısır Başbakanı Ahmet Şefik, 12. günündeki protestolara karşın Mısır iktidarının krizi atlatmakta olduğunu ve ''istikrarın geri dönmekte olduğunu'' iddia etti.

Resmi TV kanalında bir açıklama yapan Başbakan Şefik, krizi, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in görevinden ayrılmadan bir çözüme kavuşturulacağından, bu konuda muhalefetle uzlaşmaya varılacağından emin olduğunu ifade etti. Şefik, Hükümetin, ''protestolarla ilgili sorunu atlatacağını hesap ettiğini'' ifade etti.

Cuma günü yapılan ve Şefik'in, ''100.000 kişi katıldı'' dediği protesto gösterisinin, muhaliflerin umduğunun aksine Mübarek'i istifa ettiremediğini kaydeden Şefik, ''Bundan etkilenmedik ve Allah izin verirse gelecek cuma da etkilenmeyeceğiz. Bütün bunlar istikrara doğru gidiyor'' diye konuştu.

Kahire'nin merkezindeki Tahrir Meydanı'ndaki göstericiler, Mübarek istifa edinceye kadar protestolarını sürdürmekte kararlı olduğunu belirtiyor.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com