Mübarek'e Sürpriz Destek!

Mübarek'e Sürpriz Destek!
Filistin Yönetimi'nden Hüsnü Mübarek'e destek geldi...

İsrail'in Mübarek hükümetine destek vermesinin ardından Filistin Yönetimi'nden de dolaylı yoldan da olsa sürpriz bir destek geldi.

MÜBAREK YANLILARININ YÜRÜYÜŞÜNE İZİN
Mısır'da günlerdir süren gösterilerin ardından Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e tüm dünyadan istifa çağrıları yapılırken, tek detek İsrail'den gelmişti. İsrail'in ardından dolaylı da olsa gelen ikinci destek şaşırtıcı bir şekilde Filistin Yönetimi'nden oldu.

Filistin'de bugün Hüsnü Mübarek karşıtlarının yapmak istediği bir gösteri dağıtılırken, Mübarek yanlılarının yürüyüşüne izin verildi.

Filistin yönetimi yetkilileri, Mısır'daki muhalefet gösterileri hakkında şimdiye kadar bir açıklama yapmadı, ancak bazı liderlerin özel görüşmelerde, sadık bir dostu kaybedecek olmanın üzüntüsünü dile getirdikleri belirtiliyor.

3 KİŞİYE GÖZALTI
Serbest gazeteci Muhammed Ceradat, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde polisin Mübarek'in gitmesini isteyen Mısır halkıyla dayanışma için yapılan ve 100'den fazla kişinin katıldığı gösteriyi hemen dağıttığını söyledi.

Ceradat, polisin kendisiyle birlikte 3 kişiyi gözaltına aldığını, kameramanın kasetine el koyduğunu anlattı.

ÇİFTE STANDART
Bir Associated Press muhabiri de bu gösteriden birkaç saat önce, küçük bir grubun Mübarek'i desteklemek için toplandığını, ancak polisin bu gösteriye müdahale etmediğini söyledi.

Muhammed Ceradat, Filistin yönetimini "çifte standart" uygulamakla suçladı.

Filistin yönetimi, son haftalarda Tunus ve Mısır'da yapılan hükümet karşıtı protestoları destekleyen 2 gösteriyi daha önlemişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com