Mübaşir sınavı ile ilgili şok iddia!

Mübaşir sınavı ile ilgili şok iddia!
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e 3 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Adliyesi'ne alınacak mübaşirler için yapılan mülakat sınavını sordu.

CHP'li Cihaner, Bakan Ergin'in yazılı cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "İstanbul Adliyesi’ne alınacak mübaşirler için 3 Nisan 2013 tarihinde mülakat sınavı yapılmıştır. Sınava giren çok sayıda yurttaşımız gerek sosyal medyada gerekse bizlere yolladıkları elektronik postalarda haksızlık ve adaletsizlik yapıldığını iddia etmişlerdir. Mülakat sırasında özellikle Tuncelili ya da Alevi olan yurttaşlara ciddi hiçbir soru sorulmadığı ve elendikleri belirtilmektedir" diyerek şu konularda bilgi istedi:
 
"Bu kapsamda; 3 Nisan 2013 tarihindeki mülakat sınavının değerlendirme komisyonu kimlerden oluşmuştur? Mülakat sırasında adaylara hangi sorular sorulmuştur? Sorulan sorular ve aday cevapları tutanak altına alınmış mıdır? Söz konusu mülakatta yurttaşlar arasında mezhep ya da memleket ayrımı yapılmış mıdır, yapıldıysa bu konuda bir soruşturma yapmayı düşünüyor musunuz? Yazılı sınava girip başarılı olan fakat mülakatta elenenlerin ve mülakatı geçip göreve başlayanların doğum yerlerinin memleketlerine göre dağılımı nedir?" (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com